[B] Mentenanta si modernizarea infrastructurii de metrou

Started by Ionut, September 28, 2016, 02:19:44 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TVlad

Lipseste usa glisanta. Sinucigasul va fi nevoit sa se deplaseze pina la cea mai apropiata gara sau cale ferata, daca prefera fara peron.

carutasul

... care nu e prea departe. Sincer, sinucigașul o să găsească mereu o cale, investiția mi se pare exagerată în raport cu beneficiul social (beneficiul fiind că sinucigașul nu mai perturbă mersul metroului, pentru că, în ciuda vitezei lor colosale, trenurile CFR încă sunt capabile să calce un sinucigaș, nu mai zic de restul de 1000 de metode imaginabile de a o face... )

dr4qul4

Sinucigasul nu mai perturba mersul trenurilor, dar o vor face defectiunile de la usile glisante...
Si cum defectiunile vor fi mai dese ca tentativele de suicid, vom realiza ca am aruncat bani aiurea
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

sab

Au instalat doar o poartă. Mai degrabă cred că firma care importă aceste porți a "donat" Metrorex această poartă să o testeze, doar-doar ii va convinge să instaleze sistemul.
Aceasta nu înseamnă ca se va și instala un astfel de sistem in viitorul apropiat. Costurile sunt colosale si nu văd cine le va suporta.
Aceasta in ciuda evenimentului din week-end de la Victoriei : https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/o-femeie-a-cazut-pe-sine-la-statia-de-metrou-piata-victoriei-1-statia-este-inchisa-temporar-2006851

carutasul

Da, lucrurile astea se întâmplă din păcate și e omenește să te gândești cum să le eviți, dar ...

Sorinus

Nu neaparat sinucigasii sunt problema, ci cei ce imping oamenii pe sine. A fost acum cativa ani o faza, cu o nebuna ce a impins o fata in fatza trenului de metrou.