Conexiunile multimodale Bucuresti-Aeroportul Henri Coanda

Started by nirolf, October 18, 2016, 04:21:46 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

AndreiB

@subway

Cred ca te inseli. In 2019 au fost desfasurate o serie de lucrari care au ridicat majoritatea restrictiilor la intrarea in Bucuresti Nord Grupa A. A mai ramas o restrictie (dupa BAR actual) la intrarea pe linile 11-12. Nu imi dau seama daca asta e restrictia care va fi ridicata (in BAR scrie ca ala e schimbatorul 2), dar mentenanta curenta e ceva normal.

In plus, in comunicat se mentioneaza ca se vor face interventii pe raza grupelor Bucuresti Nord Gr B (Basarab), G (Grivita - presupun revizia). Orice initiativa care aduce tot complexul feroviar in stare mai buna cred ca e absolut normala.

subway

Ma insel la ce? La faptul ca nu e inca totul ok?
In afara de licitatia asta mai e una pentru reparatii si mentenanta.

sursasecreta

Fotografii de ieri, 26 aprilie. Conexiune GdN-OTP.

























Acest cont este accesat de sursele secrete ale comunitatii PeUndeMerg. Fotografiile, clipurile video si informatiile aparute pe acest cont sunt din surse deosebit de credibile.

stangabriel








Powered by API/PUM imgur uploader

Centura vest Ploiesti, Giratoriu DN1 cu DN1A ,in fiecare seara am inteles ca trec cate 2 grinzi pentru conexiunea de la Aeroportul otopeni.

bogdymol

#1069
La inceputul lui Martie, inainte sa explodeze toata treaba cu coronavirusul, am zburat pana la Bucuresti. La intoarcere, am facut poza asta unde se vede traseul legaturii feroviare in constructie:



Si poza la rezolutie maxima daca sunteti curiosi.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

tom_sawyer

Săptămâna viitoare se termină de montat grinzile la calea ferată de Otopeni

Săptămâna viitoare, Arcada Company Galați va termina de montat grinzile la calea ferată de Otopeni, pe porțiunea care nu este în litigiu în instanță. Azi a plecat spre Otopeni penultimul transport de grinzi de beton de la fabrica din Negoiești, județul Prahova.

"Este vorba de patru grinzi, câte două în fiecare transport agabaritic, care vor fi montate pe sectorul cuprins între DN1 și Halta Odăile. În fiecare zi noi montăm câte patru grinzi, așa că săptămâna viitoare vom termina montarea lor. Mai rămâne porțiunea care se află în litigiu în Justiție, pentru care așteptăm o decizie definitivă a instanței"

https://clubferoviar.ro/calea-ferata-de-otopeni-9/

GDPR

Nu ma pot abtine, titlul articolului din Club Feroviar este de tot kktul.


nenea_hartia


Ionut

Verdele ala sper ca e doar o amorsa (primer, imi vine in engleza). Sau rămâne așa? Sper ca nu. Verde căcăniu de București.

kitsune

Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Earthchild


elphax

avand in vedere ca si peretii de protectie fonica sunt verzi ... cred ca totul va fi verde :)

sa mai compenseze vegetatia taiata. verdele e o culoare foarte buna pentru psihicul uman

Ionut


Knattspyrnufelag

Nu arată foarte bine, măcar serviciul să fie bun. Și să poți ajunge la terminal fără să faci slalom prin ploaie prin parcarea aeroportului...