News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Poduri, pasaje și viaducte

Started by davyl, October 13, 2011, 04:39:05 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

alecu26

Adiarc...cum vine asta? inaugurare fara panglici si sobor de preoti?
Drumurile noastre POATE;


alecu26

la cat de laudoaroase sunt autoritatile noastre ma mir ca nu a venit cineva de la centru (presa, vreun presedinte de senat, etc..).

In fine...ce mi se pare ciudat e lipsa marcajului lateral. Va fi destul de usor sa se urce cineva cu roata pe acei parapeti, mai ales daca foloesti pentru orientari catadioptrii, care sunt mai retrasi decat prima fata a parapetului.
Drumurile noastre POATE;

NGC

Quote from: NGC20 on April 22, 2015, 07:56:56 AM
A fost atribuit contractul pentru "Revizuire/ Actualizare Studiu de Fezabilitate pentru Pod peste Tisa in zona Teplita din Sighetul Marmatiei" catre EXPERT PROIECT 2002.

S-au depus 3 oferte (1. EXPERT PROIECT 2002, 2. SIPAL, 3. SEARCH CORPORATION) si a fost declarata admisibila doar oferta EXPERT PROIECT 2002.
Oare chiar nu au stiut / reusit cei de la SEARCH CORPORATION sa ofere o oferta admisibila sau au participat doar asa?  ??? ;)

http://www.cdep.ro/interpel/2015/r8379A.pdf





boer_escu

^^  Gata, s-a deschis!
Nu vreau sa ma laud fiindca sunt sibian, dar nu pot sa nu remarc ca ambele investiții majore de infrastructura din ultimul an din Sibiu au fost finalizate inainte de termen. http://www.turnulsfatului.ro/2015/12/08/fost-deschis-noul-pod-peste-cibin-dupa-385-de-zile/

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Horațiu 87

cateva poze cu giratoriul suspendat de la Ploiesti
primele doua poze sunt facute dinspre Blejoi spre Metro
in partea dreapta (spre Paulesti) se lucra la suprabetonare, in partea stanga nu am apucat sa fac poze  :(




Horațiu 87

Imagini de ansamblu facute dinspre Metro spre Blejoi
din cele doua rampe de urcare pe giratoriu (dinspre Ploiesti si dinspre Paulesti) lipseste cate o sectiune






TibiV

Chiar era cazul să mai apară nişte poze cu giratoriul ăla...
Mulţumim !
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Horațiu 87

urmeaza poze facute din interiorul giratoriului








Horațiu 87

#1422
la final doua poze cu sectiunea lipsa  (de la rampa de acces pe giratoriu dinspre Blejoi)





concluzii de final:
-se circula mult mai fluent deoarece cei care vin dinspre Ploiesti si se duc spre Blejoi vireaza direct dreapta, pe langa rampa nefinalizata si astfel nu mai stau la semafor, la fel si cei care vin dinspre Paulesti si care merg spre Metro si cei care vin dinspre Blejoi si se duc la Paulesti
-se lucra cu putini muncitori, maxim 20 cred ca erau
-rampa dinspre Blejoi aproape in totalitate lipsa, inca nu erau gata nici cu cofratul

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

indru