News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Poduri, pasaje și viaducte

Started by davyl, October 13, 2011, 04:39:05 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

nenea_hartia

Quote from: hentz on July 25, 2012, 08:53:31 AM
Avea @alecu26 un proiect ,mi l-a dat ,dar bineinteles ca nu mai gasesc nimic  :((
Am gasit eu ceva pus de vancouver ( :cheers:) pe metrouusor. Mulţumesc oricum!


isotech_ro



davyl


tonică


davyl

Merg intr-un ritm bun. Sectiunea aceea, ultima, spre malul romanesc, care asteapta sa fie ridicata (foto 2 mai sus) probabil ca asteapta montarea hobanelor pt sustinere, nu?

udar

#187
 poze noi de la Calafat








iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Skynick

Interesant care va fi solutia de inaltare a structurii pentru ultimul pilon. Din ce vad, structura completa dinspre mal asteapta jos.

udar


da mai sunt 9 buc de prefabricate de  ridicat cu acest utilaj
media parca era de 2 buc / luna

ciprebbe

eu cred ca o vor urca asa cum arata udar in poza. nu cred ca vor ridica un bloc compact de 9 elemete.....pare totusi destul de masiv si greu de ancorat pe pozitia finala. Vom vedea
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

isotech_ro

Quote from: udar on August 08, 2012, 11:59:14 AM

da mai sunt 9 buc de prefabricate de  ridicat cu acest utilaj
media parca era de 2 buc / luna


in acest ritm inseamna ca mai sunt 5-6 luni minim de lucru

tonică

nicidecum 2 pe luna, se poate vedea si din imaginile de-a lungul timpului...mai degraba 2 pe saptamana... De ex. de cand s-au facut fotografiile eu cred ca deja PB11 este gata urmand ca la PB12 sa inceapa blocurile prefabricate prinse cu hobane. Pe partea romaneasca sunt mai putine caci o parte dintre ele au fost inlocuite cu tronsonul acela turnat la care probabil vor adauga doar lateralele.
Eu zic ca undeva pe la mijlocul lui octombrie vor fi gata atat cu pilonii cat si cu zona de acces feroviar dinspre bulgari. Ce-o fi dupa, la finisaje vom vedea....

isotech_ro

ma indoiesc fiind vorba de betoane speciale, precomprimate