Poduri, pasaje și viaducte

Started by davyl, October 13, 2011, 04:39:05 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

marius_ar

^^^ sebba
Falca (primarul Aradului) a anuntat luna iulie pentru deschiderea traficului rutier pe pasaj, deci nu exista absolut nici un motiv sa deschida mai repede... sunt in grafic.  ???
http://www.aradon.ro/fara-restrictii-catre-micalaca/1285566

sebba

si ce l-ar opri sa dea drumul mai repede? cel putin mie imi pare ca e cam gata, ce detalii ar mai fi de facut nu ar dura mai mult de 1-2 maxim 3 zile...
eu asta nu pot pricepe si pace: cand sunt in intarziere trebuie sa-i intelegem, noi, atia care-i platim de fapt dar cand chiar se poate ei tin mortis sa respecte termenul de predare!
adicatelea... cum vine asta? ptr unii muma si ptr altii ciuma?

pe de alta parte, asfaltul de la coborarea de pe podul din Gradiste spre Oradea, pe langa liniile de tramvai, a inceput deja sa se deterioreze, deja sunt santurii pe langa sinele de tramvai. si tramvaiul nici nu a inceput sa circule pe acolo
aici ce explicatii mai au?

totul imi pare un joc politic infect si murdar, plin de interese ascunse, joc in care doar populatia are de suferit iar cei ce sunt responsabili scapa de fiecare data basma curata :(
Sailing away! S/Y Haimana

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

davyl

Arata superb! Mii de multumiri bogdymol!

Mie personal mi-a placut foarte mult calitatea executiei!

MRS

In sfarsit s-au apucat de podul de la Doaga/Cosmesti peste Siret pe E581/DN24  :banana:
La dus:








A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

MRS

Ritmul era... alert. Aproximativ 1 dorel la vedere!  :o :o






A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

MRS

La intoarcere:
Presemnalizare cu interdictie tonaj inca de la Tecuci!










A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

davyl

#548
Aproape, aproape de final!

Foto 10 iunie 2013









Enjoy...

Cum a ramas pana la urma? 14 iunie inaugurarea oficiala, sau o amanam din nou? :o

davyl

#549
Imi raspund singur  :lol:, ca am gasit un link de azi cu data oficiala a deschiderii:

http://www.novinite.com/view_news.php?id=151109

Deci, se va deschide podul pe 14 iunie 2013. Asteptam sa vedem cine va fi persoana surpriza (cum se spune in articol) care va taia panglica oficiala!

Sanatate!

lucianxx9o

Trebuia sa aplice marcajele cu banda!!

MRS



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

sebba

huh! isarescu! singurul "pion" nemutat din loc de prin '89 incoace! de ce tocmai asta va participa la inaugurare?

viitura!? nu am dat atentie la stiri, sa inteleg ca e asteptata pe 15-16 iunie?
poate d-aia se grabesc, sa apuce sa-l inaugureze inainte de a-l lua apa :D
:lolz:



Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Cu pilele alea hidoase viitura n-are nicio sansa. Cred ca doar bomba atomica la baza poate sa puna la pamant podul asta, ceea ce e bine. Arata ca naiba, dar podul mi se pare incredibil de solid.

sebba

Ionut... glumeam! :)
am zis-o si o mai zic: podul asta imi pare a fi cea mai serioasa (sa nu zic mare) realizare post-decembrista, chiar imi place :)
Sailing away! S/Y Haimana