Poduri, pasaje și viaducte

Started by davyl, October 13, 2011, 04:39:05 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Ionut

Cam 30 aveam inainte sa incetez sa scriu. Acum cu noul val de useri sigur treceam de 50. Eu nu mai urmaresc decat cateva topicuri de infrastructura si 2-3 topicuri din Bucuresti. Si nu citesc, doar vanez pozele... si atat. Eh, trecutul e trecut.

Now back on topic! :lol: :D

laurashgeo

Intre on si off topic te intreb ionut de sursa ta secreta care facea poze pe A2. Nu ne mai bucura retina? Ca mi-au ramas in minte pozele de la podurile la care s-a lucrat iarna 2010-2011 in corturi  :D

Ionut

Sursa secreta nu era pe A2, ci pe A4. Intre timp a plecat de acolo pe alte santiere. :)

radutm

#48
QuoteGuvernul bulgar: Podul Vidin-Calafat ar putea fi finalizat în noiembrie 2012

Lucrările la podul Dunăre între orașele Vidin – Calafat ar putea fi finalizate în luna noiembrie 2012, estimează Guvernul bulgar, conform angeției de presă Novinite.com.

Ministrul bulgar al Transporturilor, Ivailo Moskovski, și cel al Fondurilor Europene, Tomislav Doncev, au efectuat o vizită la Vidin pentru a vedea în ce stadiu se află construcția. Moskovski a declarat că România și Bulgaria vor înființa o campanie pentru gestionare noului pod.

Potrivit ministrului Transporturilor, 72 la sută din pod şi 88 la sută din infrastructura adiacentă au fost finalizate.
Sursa: B1.ro

@radutm: Multu' pentru articol! Ti-am editat eu linkul, ar fi super daca ai putea posta asa. Da edit sa vezi cum e codul, e fff simplu. Multu'!
cont inchis

udar

#49
poze noi de la podul de peste Dunare  la Calafat








mai multe poze pe site  http://www.danubebridge2.com/g-en-most-12-mar.php
si video http://www.danubebridge2.com/g-en-most-12-mar.php

:cheers:

davyl

Quote from: udar on March 27, 2012, 03:53:37 PM
poze noi de la podul de peste Dunare  la Calafat

Udar, mii de multumiri... Ce frumos avanseaza... acum chiar am avut impresia ca se vad schimbari... Poate vor reusi sa termine in noiembrie 2012.

@udar, mii de multumiri si pentru pozele si update-ul despre viaductul de pe A3.

valexandru

:cheers: pentru poze! Avanseaza fumos ,insa mi se pare ca un pic cam greu.
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

udar

#53
un filmulet tare frumos cu podul de la Calafat
film pus pe rast pe SCC

http://www.youtube.com/v/sOJVg-459fU
:cheers:

nenea_hartia

^ Impresionant!
@ udar: :cheers:

=============

Pasajul de la Câmpina e gata. Duminică nu era încă deschis:









Ionut

Multumesc nenea_hartia pentru update-ul de la Campina! :cheers:

Ce le mai place rozul... chiar nu inteleg de ce nu se foloseste vopsea alba, cred ca este cea mai vizibila pe timp de noapte, mai ales daca are un pic de substante fosforescente in ea. Aleg culori turbate... ma rog, e o problema de gust pana la urma.

udar

#56
nenea_hartia  superb pasajul :cheers:
as dori sa vad cat mai multe pasaje de genul asta pe DN-le noastre
chiar unul trebuie neaparat la DN7 cu DN76 Deva-Brad, eu as alege un pasaj subteran acolo............

iuli

Greu s-a nascut dar frumos a iesit! Multumiri nenea_hartia!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

flanker1

Frumos pasajul. Abia astept un filmulet cu el deschis.

bogdymol

Excelente poze nenea_hartia! Pasajul arata foarte bine, chiar si in aceasta culoare (decat galben-negru :puke:).

Acum mai ramane sa le facem si pe celelalte cateva sute asemanatoare de care Romania are mare nevoie.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele