News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Poduri, pasaje și viaducte

Started by davyl, October 13, 2011, 04:39:05 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NGC

^^^ Nu au oferit nici o informatie noua si nu s-a schimbat nimic, pentru ca acele date sunt cunoscute deja de cateva saptamani.

Eurocopter

Ma asteptam sa dea acest raspuns, insa scopul solicitarilor adeseori este de a semnala deficientele si faptul ca suntem constienti de proasta pregatire si gestiune a unor proiecte. De asemenea mai au scopul de a semnala conducerii aceste probleme si intarzierile aferente (de multe ori directorii habar nu au ce fac sefi de servicii sau de birou, in a caror administrare directa se afla proiectele).

Raspunsurile in general se cam stiu in inca dinainte sa vina de la CNADNR.  ;)

stangabriel

Azi dimineata era betonata poteca dintre bretele la Chitila, atat am vazut pe noapte, iar la Ploiesti la giratoriul suspendat se asterne stratul de uzura . Ca o remarca a mea, distanta dintre bretelele de coborare spre centura Ploiesti este cam mica, se vor 4 benzi la sol, ies cam inghesuite.
Desi doar pe distanta scurta , cat e pesajul avem 4 benzi la sol, pe centura, apoi mai se si coboara de pe suspendat, eu cred ca e mai bine sa marcheze tot 2 benzi pe centura, pana la viitoarea largire la 4 benzi.

Si apropo de zona, la mult trambitata trecere la nivel cu calea ferata de la Blejoi, comandata din Marea Britanie, asfaltul de pus de la inceput in valuri. Probabil pentru incetinire, sa nu se strice....

alecu26

http://www.observatorulph.ro/exclusiv/63765-doza-de-cola-in-structura-giratoriului-suspendat-de-la-paulesti-foto

in pana mea....macar de era cu specifica national...sa punem sticla de palinca, sau ce se bea in zona. (aia in asia au pus bidoane de ulei de palmier).
Drumurile noastre POATE;

ticker

Quote from: alecu26 on April 07, 2016, 12:03:53 PM
http://www.observatorulph.ro/exclusiv/63765-doza-de-cola-in-structura-giratoriului-suspendat-de-la-paulesti-foto

in pana mea....macar de era cu specifica national...sa punem sticla de palinca, sau ce se bea in zona. (aia in asia au pus bidoane de ulei de palmier).

Cum sa nu? E specifica nationala, doar e fabrica in Ploiesti.

Ref la taieturile pentru rosturile de dilatatie de la breteaua de la Chitila din pozele lui Adi Rosca^^^... foarte drept taiate. Probabil avea ceva la bord operatorul frezei.

TibiV

#1625
Giratoriul suspendat se inaugureaza maine...
Cica primarul va organiza o "Hora Unirii" pe el, cu alti 500 de primari din Rep.Moldova ... :D

http://www.observatorulph.ro/administratie/64665-giratoriul-suspendat-inaugurat-cu-500-de-primari-moldoveni

Quote
Giratoriul suspendat de la Păulești va fi inaugurat cu 500 de primari din Republica Moldova. Aceștia vor juca Hora Unirii.
Potrivit stiriactuale.ro, aceștia au fost invitați la o reuniune pe tema ,,Întărirea capacităţii administrative, proiecte europene şi înfrăţiri între autorităţile administrativ-teritoriale din România şi Republica Moldova".
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

stangabriel

Azi la 11 se monta iluminatul, se zugravea pasajul pietonal. Nu e marcat nimic, mai e mult de lucru. Nu stiu cum se deschide maine.

cristi767

Abia peste o lună cică o să fie gata. Ce a fost azi nu a fost o inaugurare ci un eveniment al unioniștilor în care au invitat 400 de primari de la Chișinău ca să vadă ce infrastructură avem noi în țară, cică.

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/400-de-primari-din-r-moldova-au-fost-chemati-in-romania-la-inaugurarea-unei-constructii-de-20-mil-euro-ce-reactie-au-avut.html

TibiV

 8)
Mi se pare muuuult mai tare decat o banala inaugurare & dare in folosinta....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC

#1629
Quote from: NGC20 on March 08, 2016, 10:53:56 PM
Quote from: NGC20 on February 18, 2016, 07:28:52 PM
Quote from: NGC20 on January 04, 2016, 11:25:46 PM
"Finalizarea lucrarilor, rest de executat aferente obiectivului "PASAJ DENIVELAT PE CENTURA DE OCOLIRE ARAD (DN 7 KM 540+248) PESTE CF ARAD - BUCURESTI""

Avem si aici o prima amanare, pana in 10.03.2016.

S-a amanat pana in 11.04.2016.

Procedura este acum suspendata, dar se va amana din nou.

Ultima clarificare a fost in 23.03.2016, iar penultima in 03.03.2016. Precis ne vor spune ca din cauza clarificarilor au trebuit sa amane iarasi, desi e clar ca probabil nu asta e motivul.

GDPR

QuoteINFORMARE

privind suspendarea procedurii de licitatie deschisa organizata pentru atribuirea contractului avand ca obiect "Finalizarea lucrarilor, rest de executat aferente obiectivului "PASAJ DENIVELAT PE CENTURA DE OCOLIRE ARAD (DN 7 KM 540+248) PESTE CF ARAD - BUCURESTI "

Compania Nationala de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania S.A., in calitate de Autoritate Contractanta, suspenda procedura de achizitie publica a contractului" Finalizarea lucrarilor, rest de executat aferente obiectivului "PASAJ DENIVELAT PE CENTURA DE OCOLIRE ARAD (DN 7 KM 540+248) PESTE CF ARAD - BUCURESTI " pana la publicarea unei erate in SEAP.

NGC

Quote from: NGC20 on February 24, 2016, 08:41:33 PM
Quote from: NGC20 on February 08, 2016, 04:50:51 PM
Quote from: NGC20 on January 22, 2016, 02:07:38 AM
Quote from: NGC20 on December 10, 2015, 07:17:02 AM
A fost lansata azi licitatia pentru "Finalizarea lucrarilor, rest de executat aferente obiectivului PASAJ DENIVELAT PE VARIANTA DE OCOLIRE ARAD PESTE LINIILE CF BRAD - CF CURTICI - DJ 709B".
[...]
Deschiderea ofertelor: 25.01.2016

Deschiderea ofertelor s-a amanat pina in 09.02.2016.

Mai amanam putin pana in 29.02.2016 pentru ca nu e graba. ???

Desi CNADNR a emis chiar si un comunicat pentru celalalt pasaj, de fapt s-a amanat si pentru acest pasaj, de data aceasta pana in 15.03.2016.

Deschiderea a mai fost amanata o data de cand am scris eu ultima data despre ea si era programata pentru 14.04.2016.

Procedura este acum suspendata si aici, dar se va amana din nou.

Ultima clarificare a fost in 23.02.2016. Precis ne vor spune si aici ca din cauza clarificarilor au trebuit sa amane iarasi, desi e clar ca probabil si aici nu asta e motivul.

GDPR

PASAJ DENIVELAT PE VARIANTA DE OCOLIRE ARAD PESTE LINIILE CF BRAD - CF CURTICI - DJ 709B

QuoteProcedura a revenit din suspendare cu succes.
(...)
Termen limita pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare: 09.05.2016
(...)
Avand in vedere solicitarile de clarificari transmise de catre potentialii ofertanti si prevederile art. 79 alin. (1) din O.U.G. nr. 34/2006 cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta prelungeste data limita de depunere a ofertelor, precum si data limita de deschidere a ofertelor, astfel încât operatorii economici sa beneficieze de un interval de timp suficient pentru elaborarea ofertelor.

Si uite asa o sa treaca anul iar banii alocati in buget pentru pasajele de la Arad o sa fie redirectionati catre altceva la rectificarea bugetara, cel mai probabil la protectie sociala.  >:( As vrea sa ma insel, insa trendul nu pare favorabil.

NGC

Quote from: NGC20 on April 12, 2016, 08:04:47 PM
Ultima clarificare a fost in 23.02.2016. Precis ne vor spune si aici ca din cauza clarificarilor au trebuit sa amane iarasi, desi e clar ca probabil si aici nu asta e motivul.

Quote from: adrian rosca on April 14, 2016, 11:36:32 PM
PASAJ DENIVELAT PE VARIANTA DE OCOLIRE ARAD PESTE LINIILE CF BRAD - CF CURTICI - DJ 709B

Quote
Avand in vedere solicitarile de clarificari transmise de catre potentialii ofertanti [...] autoritatea contractanta prelungeste data limita de depunere a ofertelor, precum si data limita de deschidere a ofertelor.

Sunt curios sa vad acele clarificari invocate, pentru ca deocamdata nu este nimic nou din 23.02.2016.

AUT_XY

Hy !

I want to ask, if there are any NEW informations, videos or photos of the Reparing of the Giurgiu - Ruse (Romania - Bulgaria) bridge?