Poduri, pasaje și viaducte

Started by davyl, October 13, 2011, 04:39:05 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.



NGC

Quote from: NGC20 on January 04, 2016, 11:25:46 PM
"Finalizarea lucrarilor, rest de executat aferente obiectivului "PASAJ DENIVELAT PE CENTURA DE OCOLIRE ARAD (DN 7 KM 540+248) PESTE CF ARAD - BUCURESTI""

[...]

Termen de executie: 12 luni
FIDIC: Rosu

Avem si aici o prima amanare, pana in 10.03.2016.

Horațiu 87

Primul sens giratoriu suspendat din România va fi inaugurat în curând - FOTO-VIDEO
Poate primul proiect spectaculos de infrastructură de după 1990 încoace din România este reprezentat de giratoriul suspendat care se construieşte la intersecţia spre comuna Păuleşti, din Prahova. Conform celor de la Jurnalulph.ro lucrarea urmează să fie inaugurată pe 2 aprilie 2016, iar ca mărime va avea 11 metri lăţime şi o rază exterioară de 51 de metri. Proiectul este finanţat din fonduri europene şi va costa aproximativ 79 de milioane de lei.
Fotografiile făcute recent de Jurnalulph.ro pe şantierul viitorului giratoriu suspendat arată că lucrările se apropie de finalizare, în acest moment fiind montat sistemul de iluminare.

Sursa: http://www.promotor.ro/masini-noi/news/primul-sens-giratoriu-suspendat-din-romania-va-fi-inaugurat-in-curand-foto-video-15079301

alecu26

chiar mi-a placut cum s-au miscat. A inceput tarziu proiectul, dar când au dat drumul nu au pierdut vremea si nu au avut timp morti.

Daca s-ar comporta asa si pe intrarea in Bucuresti, ar deveni noua mea companie favorita.
Drumurile noastre POATE;

NGC

#1550
Quote from: NGC20 on February 08, 2016, 04:50:51 PM
Quote from: NGC20 on January 22, 2016, 02:07:38 AM
Quote from: NGC20 on December 10, 2015, 07:17:02 AM
A fost lansata azi licitatia pentru "Finalizarea lucrarilor, rest de executat aferente obiectivului PASAJ DENIVELAT PE VARIANTA DE OCOLIRE ARAD PESTE LINIILE CF BRAD - CF CURTICI - DJ 709B".
[...]
Deschiderea ofertelor: 25.01.2016

Deschiderea ofertelor s-a amanat pina in 09.02.2016.

Mai amanam putin pana in 29.02.2016 pentru ca nu e graba. ???

Desi CNADNR a emis chiar si un comunicat pentru celalalt pasaj, de fapt s-a amanat si pentru acest pasaj, de data aceasta pana in 15.03.2016.

adiarc

Oare indivizii ăștia din CNADNR pot face un proiect cap coada fara nici o sincopă ?
Răspunsul este evident nu.....asa ca .....desființarea CNADNR
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

NGC

Imi cer scuze ca aseara am citat gresit pasajul la care se refera de fapt amanarea din 15.03.2016.
Am corectat acum mesajul de mai sus.

rocklee

adrian rosca ...avem ceva noutati cu breteaua de la pasajul Chitila ?? :D...pe care sa le si vedem  ;) O:-)

panda_no 5

Care o fi rostul intreruprilor in parapete vizibile in pozele 2 si 5?
Trecere pietoni?

TibiV

Trecere muncitori până termină lucrarea... :)
Se completează parapeţii înainte de deschidere.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

BRAVA ADRIAN  :thumbsup: ...10 like din partea mea  :D

ticker

va fi trecerea de pietoni, la fel ca la cealalta bretea (de urcare din Chitila pe DNCB spre Mogosoaia)


horatiu.cosma

De la CNADNR:

http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000331728&id_inst=2

"Pasul urmator este decizia de expropriere care va fi emisa in maxim 2 luni."