[B] Pasajul Barbu Vacarescu

Started by Ionut, September 14, 2011, 07:28:26 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

robert

Era de asteptat.

Chiar ma miram, desi nu prea tare, sa ii dea drumul in conditiile astea.

La sol intersectia, care va fi la fel de aglomerata ca si inainte probabil, nu are inca reglementarile terminate, semafoarele etc.

Ionut

QuoteCând se deschide Pasajul Pipera. Un nou sens giratoriu va fi amenajat pe N. Caramfil

Începutul lunii aprilie este noul termen oferit de Sorin Oprescu pentru deschiderea Pasajului Pipera. Este al cincilea termen anunțat de edilul-șef pentru inaugurarea acestei lucrări. Primul fusese octombrie 2011. Au urmat apoi decembrie 2011, ianuarie 2012, februarie 2012, și acum începutul lui aprilie. Conform contractului, lucrarea ar fi trebuit încheiată la sfârșitul anului trecut.

În acest moment pasajul este finalizat, iar momentan se lucrează la amenajările de la sol, pe bretelele pasajului.

"Vom face și un mic sens giratoriu pe Nicolae Caramfil cu Șoseaua Pipera, cu sensul prioritar pe Caramfil, pentru că pe acolo se intră în oraș", a anunțat edilul-șef.

sursa: B365

rrs

QuotePasajul Pipera, deschis circulaţiei înainte de Paşte

Primarul Capitalei, Sorin Oprescu, a avansat azi un nou termen pentru deschiderea circulaţiei rutiere pe Pasajul Pipera.

Astfel, Oprescu şi-a exprimat speranţa că pasajul va putea fi deschis circulaţiei până la Paşte. ,,Eu sper ca până în Paşti să-i dăm drumul şi să circule lumea liniştită", a spus Oprescu.

http://www.adevarul.ro/locale/bucuresti/bucuresti-pasajul_pipera-termen_nou-primaria_capitalei-sorin_oprescu_0_673132877.html#

Ionut


rrs

sincer eu nu cred ca o sa se deschid, cel putin daca vor sa deschida circulatia si pe bretelele din Barbu Vacarescu
sunt 2 cratere mari pe unde ar trebui sa fie asfaltul si niste camine in constructie pe sub pasaj
cand mai trec pe acolo o sa incerc sa fac niste poze, totusi se pot observa si pe camera oferita de Jurnalul National:  http://www.jurnalul.ro/webcam/jurnalul-national-174.html
offtopic: imi spui si mie codul prin care sa maschez linkul cu un nume

iuli

Quote from: rrs on March 30, 2012, 03:10:07 PM
offtopic: imi spui si mie codul prin care sa maschez linkul cu un nume

[url=http://link]text[/url]
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Poze noi de la colegul nostru rrs (poze de ieri, 5 aprilie)














rrs

#22
A aparut sensul giratoiu la intersectia Nicolae Caramfil - Sos Pipera, prima etapa







LE: am reusit sa urc si pozele :)

Ionut

WTF?! Ala se numeste sens giratoriu?! :o

rrs

salut

au asfaltat sub pasaj pana la intersectia cu Calea Floreasca


avem borduri intre Barbu Vacarescu si Calea Floreasca, sper si asfalt in curand, macar nu mai exista acea groapa mare



Ionut

E bine, mai au putin, multumesc pentru poze! :cheers:

valexandru

1. Vorba ta Ionut... Ala nu se poate numi sens giratoriu , ci cel mult o baliza cu 2 indicatoare infipte in el...
2. Cand o sa se poata circula pe el?
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

valexandru

"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

rrs

Quote
Trafic rutier restricţionat la pasajul Pipera

Traficul rutier se va închide pe partea nord-estică a pasajului Pipera, între str. Barbu Văcărescu şi începutul rampei estice a podului, în perioada 20 aprilie, ora 24,00 - 25 aprilie, ora 24,00, în scopul efectuării unor lucrări.

Potrivit unui comunicat al Primăriei Municipiului Bucureşti remis vineri AGERPRES, circulaţia vehiculelor se va desfăşura deviat pe şos.Petricani şi pe traseul Pipera-Tunari-str.Erou Iancu Nicolae. AGERPRES
sursa: agerpres

fuscobal

#29
Buna dimineata. Prima postare a mea pe acest forum vine cu un filmulet facut de pe bicicleta pe ambele sensuri ale pasajului + cele 2 bretele asfaltate dinspre Calea Floreasca. Era ceva activitate acolo si se lucra in principal la camine/canale + compactat balastul. As spune ca lucrau in total cam 20-25 oameni !

http://www.youtube.com/v/-mgoYweAedo