[GJ] Centura Targu Jiu

Started by GDPR, March 29, 2018, 02:04:58 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 1 Guest are viewing this topic.

dr4qul4

La pasajul peste DN66 (din sud) se lucra si azi dar mai au minim 6 luni de lucru acolo. Breteaua de urcare spre vest (strada Termocentralei parca) parea gata.
Probabil se va deschide (partea de vest) cu o zi inainte sau dupa DX12 T3.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

AdrianRO

Pare ca ne sare si anu asta  :D

dr4qul4

Daca nu e electoral...
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

gruia88


gruia88

Ca sa imi dau reply singur , pare ca o sa fie gata anul acesta :).

AdrianRO

Dupa 11 ani..nu mai sper la nimic  :lol:  :lol:

gruia88

Se pare ca este iunie 2024.


"Stadiul fizic al lucrării ,,CONSTRUCTIA VARIANTEI DE OCOLIRE TARGU JIU ‐ FINALIZARE LUCRARI" este de 81%.
Termen de finalizare al proiectului: 25.06.2024", a comunicat DRDP Craiova."

https://gorjeanul.ro/targu-jiu-centura-orasului-finalizata-in-iunie/?fbclid=IwAR05QwJMKy04SeoDiV7kpcFudIkIJHpguxnVs4yDWVyot1rlvxtHzi9BvlM_aem_AUfmXNrcmjpRfiafxlwjFGBWSWtZH6Yzo3i1_zfylyKML1p7KXNEZJEn_avJTuw0p-A

Earthchild



oneLess

EuroOltenia Info

Filmare integrală din dronă pe VO Târgu-Jiu


SniperGuy

De pe ziare.com:
QuoteNoi imagini din dronă de pe Centura Târgu Jiu: "Stadiul lucrărilor a depășit 85%"

Sectorul de vest, între Bârsești și Romanești, este pregătit pentru recepția la terminarea lucrărilor, după remedierea neconformităților constate la inspecția preliminară și auditul de siguranța circulației, care au avut loc săptămâna trecută, după recepție se va putea deschide circulației rutiere.

Pe sectorul estic, între Romanești și Iezureni, se lucrează în toate punctele pentru finalizarea lucrărilor și deschiderea circulației pe toată lungimea Variantei Ocolitoare până la data de 25 Iunie 2024", se arată în mesajul postat pe Facebook

Instituția a făcut publice și imagini filmate din dronă, care pot fi urmărite aici (https://www.facebook.com/Drdpcv/videos/1099445791337692?locale=ro_RO)

Sursa: https://ziare.com/centura-targu-jiu/centura-municipiului-targu-jiu-varianta-ocolitoare-lucrari-1863058?utm_source=Ziare.com&utm_medium=copy-paste

oneLess

^^ Aceeași sursă, DRDP Craiova

Ăla de sus e integral dar nu are final, ăsta de la The Romanian nu e integral dar are final ( 1+ minut în plus)


voicul

#162
Eu nu am vazut balize pe Bârsești și Romanești (inceput de video) - imi pare deschis.
Oricum ar putea misca cu telent si pe la inceput de Mai (sau mai repede) sa deschisa pana la E79 care ar fi deja un traseu chiar util.

oneLess

De la DRDP Craiova prin amabilitatea EuroOltenia Info

Imagini superbe cu Varianta Ocolitoare Târgu Jiu! Nodurile rutiere, puse în lumină