Infrastructura dupa job: PUM After Work Meetings

Started by Ionut, September 28, 2016, 11:13:45 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Baieti, este timpul cred sa ne si cunoastem, offline, intr-un cadru "oficial". Cel mai bine cred ca ar fi sa ne vedem intr-o zi de lucru, seara, dupa job. Asa am putea participa mai multi si este si comod sa ne vedem dupa programul de munca. Bem o bere, un ceai sau fiecare ce vrea. Si stam la povesti cateva ore. Cel mai important e sa ne cunoastem si sa mai dezbatem una-alta ca pe forum nu ne e suficient. :)

Propun asadar prima intalnire PUM After Work in Bucuresti, marti seara, 4 octombrie, la 18:30.
Locul? Veniti cu propuneri.

Cine se inscrie?

TibiV

Din motive obiective (jobul meu se termina pe la 19.00-19.30) nu pot ajunge la 18.30.

Dar daca planuiti mai multe beri/sucuri/cafele, cam pana la ora 21, atunci... count me in !
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Pai poti ajunge linistit pe la 20:00. Numai ca vad ca nu avem musterii. :lol: Poate e prea devreme. Dar nu conteaza, ne vedem noi doi. :)

dr4qul4

As veni si eu dar tb sa ajung....la sedinta de bloc.... de 5 zile nu am gaze. Ni le-au taiat in tot blocul pentru ca nu sunt instalate detectoare la toate apartamentele......Lege noua, negandita, ce sa-i faci.

Norocul meu ca nu foloseam prea des aragazul. Trebuie sa-mi iau un fierbator   :lol:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

panzer

Quote from: Ionut on September 28, 2016, 11:13:45 AM
Locul? Veniti cu propuneri.
Eu beau apa deci imi e perpendicular unde mergem. Irish pub pe Titulescu (3 stati de metrou in zona), dar nu e loc de multi oameni; daca e frumos merge un Eden pe Victoriei. 15 lei Zaganu, 6 lei Harghita. :D (locuri de parcare pe Grivita).

@dr4qul4 - e sezonul. Am avut si noi apa calda oprita la inceput de Septembrie; am vazut o sedinta de bloc cam ca la coada la carne pe vremuri, mai sa il bata pe admin. Deh, 220 de apartamente; multi stelisti in bloc ca erau coordonati.

Io vin.

Ionut


Ionut

Baieti, spuneti-mi daca veniti in seara asta ca sa stabilim si un loc, in functie de cei care vin, sa fie mai aproape.
:cheers:

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut


stangabriel

Si pentru mine ar fi mai bine saptamana viitoare. Ne mai scriem.

Ionut

Marti seara, 11 octombrie, 18:30. Ne vedem? Cine se inscrie? Ne adunam de data asta? :D

TibiV

Eu sunt pentru, ca si data trecuta.
Pana marti mi se va face o sete.... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Xenos


dr4qul4

Ma bag si eu dar sa mergem undeva unde sa dea meciul!
Incepe la 7.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

Propuneti voi un loc unde sa vedem si meciul.
La Trafic in Piata Alba Iulia? Dar cred ca trebuie sa rezervam. Sun eu dar dati-mi variante.