Asistență tehnică forum și server

Started by Ionut, September 26, 2016, 09:32:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stangabriel


Allex

Am urmatoarea problema: cand postez o poza (apasa pe buton sa imi intre automat codul [ img ]) apoi las un rand spatiu (2 x ENTER) si apas butonul de poza din nou imi baga codul lipit de ultimul caracter din mesaj. Ati modificat ceva la setari? Imi vine greu sa postez poze in felul asta, care sa fie si paginate bine.

Ca sa intelegeti mai bine:
[img]url poza 1[/img]

[img]url poza 2[/img]


Iar daca apas de 2 ori ENTER si apas pe butonul de imagine imi da asta
[img]url poza 1[/img]

[img]url poza 2[/img][img][/img]


in loc de asta

[img]url poza 1[/img]

[img]url poza 2[/img]

[img][/img]

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

Nu am modificat nimic la setari.

Faci asa:
1. pui URL-ul (copy-paste)
2. selectezi URL-ul
3. dai click pe butonul de poza

:)

stangabriel

Ionut, vezi ca nu mai apare news-urile la useri inregistrati. Cand intru de pe alt calc fara sa ma loghez, apare. Dau logout, din nou apare.

Ionut

 :o
N-am înțeles. Știrile din partea dreapta sus?

stangabriel

Da, am spus experienta mea. Acum logat nu vad nimic, daca ma deloghez, vad. Chiar ma miram sa nu pui link la pozele importante.

Ionut

Mie îmi apare și când sunt vizitator, adică ne-logat.
Ia vezi ca în dreapta sus de tot, langa motto, din pasiune pentru mobilitate, ai o săgetuță. Nu cumva ea este de vina?
Dă click pe ea.

Allex

Da click in coltul din dreapta, sus


edit: Am scris deodata
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

stangabriel

Gata, a mers. Multam. Poate am atins din greseala pe ecran la telefon, insa aveam aceleasi diferente si pe alt telefon sau calculatoare diferite, logat sa nu. Nu am fost curios de afisare, gandeam ca setarea ar ramane pe device, nu pe user.

Ionut

Multe setări sunt per user, asa cum e și normal. Pentru că de la același device pot intra mai mulți useri. :)

vipu83

Salut.As avea o intrebare referitoare la karma.Eu de ce nu pot da like sau dislike la postari? In urma cu cateva luni puteam sa fac asta.

Ionut


HaiRapidu

Bine v-am gasit.

Am incercat sa accesez forumul prin https, cu s la sfarsit si mi se incarca pagina asta.



Stiti cumva de ce? Ce trebuie sa fac ca sa se incarce corect? Nu merge nici cu Explorer nici cu Crome nici cu Firefox.

De cateva ori mi-a aparut scurt si o eroare de genul "bluehost.com is not correctly configured".

ciprebbe

Bagi fara S ca majoritatea si iti merge perfect :)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

HaiRapidu

Deci cu s acum nu merge? Si cand se va remedia?
E destul de incomod pentru ca folosesc un plugin care forteaza totul https si atunci cand vizitez forumul tot trebuie sa il dezactivez, dar daca asta e deocamdata solutia, asa o sa fac pana se remediaza.