Asistență tehnică forum și server

Started by Ionut, September 26, 2016, 09:32:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Vai dar ce somn lung am dormit! Forumul a fost out of business cam 14 ore azi. Eh, ce sa-i faci...
Problemele au fost majore cu serverele din US. Poate ne explica frunzaverde daca are timp/energie.

We're back. V-a fost dor de noi? Sper ca da! :)

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Stai să vezi când o să dea oamenii F5... :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

ce bine ca a fost down. Asa nu am ramas in urma dupa 2 zile de munca non-stop (tot din cauza unui sistem aproape cazut).
Daca se deschidea azi ceva, aveam vreo 10 pagini de recuperat :)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

Ionut, poate ar trebui sa inchizi forumul din cand in cand pentru o zi...

Se pare ca asta ne da tuturor mai mult timp ca sa ne dam seama daca ce aveam de spus era cu adevarat important... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

neobluenet

@Ionut: in Parcare este o discutie despre butoanele de like / dislike si distanta dinspre ele. Pentru a modifica distanta dintre cele 2 butoane poti adauga urmatorul cod in "/Themes/default/css/index.css":
Quote
li.karma_allow a:last-child { margin-left: 20px; }
Aceasta instructiune adauga un spatiu gol de 20 de pixeli ultimului link din zona de unde se modifica karma. Daca ai intrebari sau nevoie de ajutor nu ezita sa ma contactezi.

cristi5

Ionut, daca ai acces la access-log-ul  server-ului, dislike-urile arata asa:

index.php?action=modifykarma;sa=smite;uid=2087;topic=74.8460;m=153643;f270216da30=15016bd13992747e9d9815fb9c26c52a

uid=2087 e id-ul user-ului caruia i se da dislike
m=153643 e id-ul user-ului care da dislike

Deci ii poti gasi foarte usor pe cei care exagereaza.

cristi5

#98
De asemenea cu acest mod se pot inregistra in baza de date toate actiunile de like si dislike si atunci apar in interfata administratorului

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2338

Allex

Hai mai bine sa renuntam la butonul "dislike" si le luam jucaria posibililor frustrati. Sau eliminam de tot butoanele si gata. Oricum utilizatorii de Tapatalk nu au acces la karma. Si vad ca sunt(em) din ce in ce mai multi.

Sent from my SM-J105H using Tapatalk

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

cristi5

#100
Cum sa nu mearga karma in Tapatalk, pui degetul pe titlul mesajului si alegi "open in web" :). Daca chiar vreau sa dau un like sau (rareori) dislike, fac efortul asta... Poti sa-ti vezi karma la profil.

In plus Tapatalk are mari probleme cu notificarile, uneori ii scapa notificari, alteori arata notificari parazite. Asa ca il combin cu

http://forum.peundemerg.ro/index.php?action=unread

Plus ca de scris mesaje e mult mai usor pe un calculator...

Daca scriu din Tapatalk, intru in editare avansata si anulez "sent ... using Tapatalk" la cererea moderatorului.

stangabriel

Salutare. Nu pot "sa dau scroll" din rotita pe forum. Am dar restart laptop, mouse, tot. Pe alte site-uri merge. Asa pozele sunt mai greu de vizualizat.

Allex

Am patit si eu de mai multe ori, dar cand inchid tab-ul si deschid altul nou se reseteaza si merge. Am crezut ca e de la browserul meu.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

N-am patit niciodata povestea cu scroll.
Ce browser folosesti?

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova