News:

.

Main Menu

Mentenanța drumurilor

Started by Ionut, January 02, 2016, 09:10:01 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

akacrys

#45
Apropo de deszapezire, astazi in Bucuresti, o opera de arta.... :lol:

TibiV

Superpoza !
Mai tare ca Aripi...
:lol: :lol: :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Valeantudor

Acum 10 ani utilajele de deszapezire constau in tractoare cu pluguri sudate in fata si basculante pline de nisip cu trei omuleti in spate inarmati cu lopeti. E placut sa vezi cum stau lucrurile acum :)

adiarc

Normalitatea e frumoasa.....sugerez Cnadnr sa incerce pe viitor cu o drona  :)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

AFC

Am facut un drum B-TM-B, cu plecare Luni dupa masa si intoarcere ieri dupa masa. Tot traseul B- Sibiu - Deva- Lugoj- Timisoara este curatat ok, chiar cu temperaturile astea ( ieri au fost si -20 in unele locuri ) nu am detectat zone periculoase. Nu stiu cu ce au dat pe carosabil, dar spre deosebire de alte sezoane de iarna, nisipul nu mai este baza.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

adiarc

afisajul electronic a inceput sa atentioneze asupra eventualelor probleme



zona tunelului



parapetii de viaductul Sacel sunt in continuare neschimbati



poate,cel mai negru capitol din istoria infrastructurii romanesti recente...oare in care septembrie se va circula din nou,in conditii de siguranta ?



Muzeul Autostrazii Orastie-Sibiu lotul 3



mai departe,dupa nodul Saliste pe DN1....aici,nu se face absolut nimic,nici macar minimul de pe autostrazi si anume schimbatul parapetiilor

absolut toti parapetii din aceasta zona sunt praf....nu exista nici macar 2M de parapeti intregi....iar aspectul general este jalnic....de drum parasit...noroc cu zapada care acopera mare parte din mizerie

















"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

mai departe,un exemplu de buna intretinere....pe DN1 ,dupa Cunta spre Sebes s-a turnat un nou str.de uzura si s-au aplicat marcaje termolipite
ca sa fie treaba completa ar merita atentie si parapetii sau cosurile ruginite din parcari......in rest e o metoda de dorit pt DN circulate,adica str nou de uzura odata la 8-10 ani,daca fundatia corespunde



liber,liber











pasajul peste A1 aferent DJ spre Cut (AB)







momentan atat
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

la nodul de pe centura SB cu iesire la Sb si Paltinis(km 245 ),nu functioneaza iluminatul de 2-3 luni de zile


completare - cea mai periculoasa zona de pe tronsonul A1 Sb-Sebes - km 304.....am scris de nenumarate ori de aceasta zona,neschimbata de aproape 2 ani

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

SB76UFO

QuoteTot in aceeasi idee la nodul de la Km 244+800, (pt. cunoscatori iesirea spre V.Aaron) transformatorul furat inca nu a fost inlocuit , desi azi-maine  (07.11.2015) se implineste un an
"Prostia este eternă și invincibilă"

adiarc

astazi,pasaj peste A1 aferent Dj spre Salistea,Tartaria (AB )

spre Sebes



spre Deva







si pasajul in sine...aceasi lipsa totala de intretinere....mizerie,santuri colmatate,buruieni netunse si absolut toate catadioptriile au fost furate....pe scurt lucrari in care s-au investit sume colosale sunt abandonate si durata lor de viata scade puternic



Politia din zona,chiar doarme ?Insa probabil ca primul pas ar fii ca reprezentatii Cnadnr din zona sa faca o plangere pt furt







zona fostei hale - Die Hard ( prietenii stiu de ce  :) )











DN1 in zona....



pasaj in zona Cugir,langa fosta organizare de santier Strabag







momentan atat.Astept cu interes restucturarea/desfiintarea integrala a CNADNR....asa nu se mai poate,sa ne batem joc de banul public,adica de noi ca oameni
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Allex

^ eu nu vad pozele de mai sus. Voi?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

adi


mhCoder

^^^pozele merg doar pe chrome