3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură

Started by Ionut, February 02, 2016, 02:47:51 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

#240
A venit din nou timpul, prieteni! ACUM e momentul să ne ajutați pentru că știm că puteți și nu vă costă nimic. 3,5% pentru API. Aveți declarația precompletată în primul mesaj din acest thread și detalii despre procedură pentru cei care direcționați prima dată. Vă stau la dispoziție cu orice întrebări.

V-am pregătit și Raportul API pe 2022 unde vedeți toate reușitele majore API din 2022, plus raport financiar. În 2022, veniturile din campania 3,5% au fost de ~29.500 RON din totalul veniturilor noi de ~86.000 RON, deci peste 34%!

Este inutil să spun că această campanie este ESENȚIALĂ pentru ca API să existe și în 2023 și 2024. Mulțumim!

Ionut

API pe Facebook

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură! Acum este momentul să ne susțineți fără niciun cost, direcționând 3,5% din impozitul aferent veniturilor voastre din 2022 plătit deja la stat.

Pe forum aveți detalii despre campanie, în caz că nu o cunoașteți, și Declarația 230 pre-completată cu datele noastre: https://bit.ly/3JsKAht. Puteți să ne trimiteți chiar nouă, prin email, declarația completată, semnată și scanată și o vom depune noi la ANAF.

Anul trecut peste 34% din totalul veniturilor noi, adică ~29.500 RON din ~86.000 RON, au fost bani proveniți din această campanie, o sursă de finanțare absolut esențială pentru organizația noastră. V-am pregătit Raportul de Activitate API 2022 unde găsiți execuția bugetară și cele mai importante realizări ale asociației pe anul trecut: https://bit.ly/3JDq55h.

În premieră, în octombrie am avut o intervenție ca experți din partea societății civile din România în cadrul Comitetului de Transport și Turism (TRAN) al Parlamentului European în audierea publică pe tema "Preventing Transport Poverty and Increasing Fairness in Mobility". În raport aveți detalii și link către înregistrarea video oficială.

Este doar un alt exemplu că eforturile noastre sunt recunoscute inclusiv la nivel european și că suntem, în continuare, cea mai puternică, vizibilă și influentă organizație de profil din țară, singura care monitorizează toate proiectele majore de infrastructură de transport.

Credibilitatea atât de greu obținută și menținută în toți acești ani și independența organizației se datorează, în bună parte, susținerii voastre necondiționate. Vă mulțumim!

IonutP

Salut,

Am depus declarația unica acum câteva momente și am redirecționat 3,5% din impozit către API.

SB76UFO

Quote from: rebel on February 05, 2016, 10:09:48 PMse poate un jpg la declaratia aceasta  8) reader-ul meu nu vrea sa-l deschida  >:(
Am aceasi problema si nu stiu cum sa dau download
"Prostia este eternă și invincibilă"

ovideatza

Descarcati declaratia probabil in Chrome si o vizualizati acolo, asta e problema.
INtrati in folderul de downloads (ori CTRL + J in chrome -> show in folder si l-ati gasit) si deschideti declaratia cu un viewer de pdf, cum e Acrobat Reader.
Chrome nu poate gestiona pdf-urile "inteligente".

csebi24

Am rugat si eu contabilul sa puna asociatia pe DU. Keep up the good work!

Ionut

#246
Mulțumim tuturor pentru susținere!!! Este esențială.

Doar astăzi mai puteți depune D230. Vedeți primul mesaj din thread.

M-u-l-ț-u-m-i-m!

Dripci


RazvanCazacu

Completat si trimis.

Un multumesc enorm pentru intregul efort depus de voi de la infiintarea asociatei si forumului.

Va urmaresc inca din generala/liceu, si am vazut de-a lungul anilor cum munca voastra se fructifica, si oferiti cel mai important "health-check" din intregul domeniu si asupra comunitatii si proiectelor de infrastructura din RO.