[B] Pasajul Piata Presei Libere

Started by Ionut, September 26, 2011, 07:55:55 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

alecu26

adica intr-o saptamana? sau intr-un an si o saptamana?
Drumurile noastre POATE;

dr4qul4

Buc-Ploiesti/Kiseleff in Aprilie 2015, iar rampa marasesti pana in vara.
Pasajul e aproape gata. Apollodor a lucrat la viteza maxima!
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alecu26

da...sfarsitul lui Aprilie....cred ca e rezonabil. Ajuta mult si doar directia Kiseleff.

Eu sunt unul care nu e de acord ca doar se va muta inghesuiala la Arcul de triumf. Sa procedat dupa posibilitati cu proiectele astea: intai cocoasele de pe DN 1, dupa aia pasajul de la Baneasa, acum la Piata Presei.

Sa vedem dupa ce se reaseaza traficul ce urmeaza.

Da...pentru cei care merg inainte inghesuiala se muta doar mai in fata, dar pentru cei care o fac stanga dreapta in oricare din aceste intersectii...denivelarea lor a ajutat mult.
Drumurile noastre POATE;

Telvanni

Quote from: vasile on March 20, 2015, 02:08:18 PM

Ce ai zice de cate un pasaj la Romana, Universitate, Victoriei? cum s-ar circula?

M-as muta din Bucuresti, asta as zice.
Traficul auto individual trebuie indepartat de centrul orasului, nu incurajat. Iti place acum cum e pe centru cu Magherul super poluat? Nu place nimanui care nu este in masina.
Primul pas a fost facut: Calea Victoriei. Astept cu nerabdare pistele de biciclete si benzile ratb pe Magheru.

Ionut

Primiti ban daca nu incetati cu discutiile offtopic.

Dripci

#140
Salut !
Am facut un set de poze la pasajul Piata Presei Libere pe data de 26.03.2015
Enjoy !

Chesonul ingropat dinspre Herastrau, sub Kiseleff



Rampa Miorita







Rampa Marasti, unde nu era nicio miscare.



Rampa Kiseleff








Si la final, o poza cu viitorul monument "Aripi", un monument al luptei anticomuniste



Sursa, ourbucharest.blogspot.com

AFC

Multumim pentru poze si bine ai venit pe forum !  :welcome:
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

stangabriel

Din surse neoficiale se confirma deschiderea rampei Kiseleff, sunt probleme pe rampa Marasesti, la fostul pasaj pietonal, cabluri wireless  :) ...se lucreaza la sapa, pasaje pietonale si pereti mulati. Se aduce pamant in sens giratoriu, urmeaza reconstructia lui.

dr4qul4

Am trecut azi pe acolo.
La intoarcere am luat-o prin aviatiei. Era coada de la podul de la Baneasa Shoping City!!!!!
Nu exagerez!
Asadar nu au dat drumul la nimic.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

stangabriel

Scuze, scriam de pe telefon. Rampa Kiseleff va fi deschisa inainte de rampa Marasesti, atat. Cand, nu am aflat acest amanunt.

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alecu26

sfarsitul lui Aprilie a cam trecut.
Drumurile noastre POATE;

ion59

Și va trece și Mai! Poate în Iunie să avem noroc!

Tavi

Poze de noapte cu rampele Kiseleff si Miorita luminate :)





Scuze pentru rezolutie :(