[B] Pasajul subteran Eroii Revolutiei

Started by Ionut, September 22, 2011, 02:13:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lone_wolf32


voicul

Eu cred ca, doar din intamplare se va nimeri fix inainte de alegeri.

dr4qul4

eu nu prea inteleg ce fac acolo... Trec zilnic, unii se fac ca muncesc...dar progresul nu exista.
Daca partea de sus e imbinata cu suruburi, cea de jos (da, exista o a doua structura la 4-5 m inaltime fata de sol) este sudata. Si sudeaza zilnic de vreo 2 luni. Probabil noaptea taie cu flexu  :D
Mai este o structura metalica si peste statia de metrou. Pare ca acolo mai au de lucrat (mult si bine).
Pe partea cu cimitirul... au lasat un trotuar de nu cred ca poate trece un carucior. O sa fie o provocare pt glovisti sa rateze buza pasajului.
Traficul in zona este infernal. Fiecare se baga pe unde vrea. Nici vorba de benzi trasate pentru santier, care sa nu se termine in gard.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

lone_wolf32

Inca un update de la Baluta

Eroii Revoluției, aproape de finalizarea lucrărilor.
Am intrat pe ultima sută de metri ca să închidem acest proiect, gândit să transforme întreaga zonă într-un nod intermodal de transport, care să ofere acces facil către mijloacele de transport public suprateran și subteran.

Facebook | Daniel Baluta

bekxy

Acest proiect stupid lălăit ca să fie gata fix înainte de alegeri. Ce conincidenţă!

lone_wolf32

Am trecut azi pe acolo
Pe partea cu cimitirul tot carosabilul este eliberat
Pe partea cu blocurile este haosul de pe lume. Se lucra si pe stanga si pe dreapta ( in jurul gurilor de metrou existente ) asa ca cele doua fluxuri dinspre viilor si dinspre serban voda era fortate intr-un spatiu foarte mic.
Niste muncitori inca lucrau la minunatele plase