Discuții cu și despre CNAIR

Started by Ionut, October 12, 2015, 06:17:56 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

magnesium

Putem eventual sa ne organizam pe FB si sa raspandim aceleasi intrebari la obiect astfel incat sa trimita 1000, 10000 sau si mai multi oameni? Sa aiba de semnat si de scanat de sa se sature!
Poate atunci va avea si presa subiect de senzatie si apare subiectul si la TV.

ciprebbe

Quote from: adiarc on August 25, 2016, 10:09:03 PM
in seara asta doar 5 de incalzire....maine se multiplica  :lol:

Bagati mare poate se trezesc.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

disney

In topicul de comunicare cu CNADNR gasiti modele pentru solicitari. Luati una din ultimele solicitari si aveti cam toate detaliile legate de HG 478/2016 deja completate.

Dupa ce primiti raspuns, daca nu e OK, se poate face reclamatie administrativa si tot acolo gasiti model si pentru ea.
Dar mai e timp pina atunci. :D

http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=100.0

Care e situatia actuala? Distribuie cineva si pe FB?

adiarc

mie nu mi-au raspuns la cele de ieri...probabil am trimis prea putine  :lol:..trebuie macar sa dublez numarul
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

scufundac

Bun gasit! Vreau sa ma alatur si eu campaniei voastre pentru transparenta, si m-am gandit sa fac niste petitii online. Sper ca am nimerit bine sa scriu in acest topic despre ele.


scufundac

#831
https://petitieonline.net/petitie/42005139



Am folosit ceea ce s-a cerut in ultimele mesaje in care au batjocorit pe toti care cei suntem in trafic si nu stim cu ce pierd ei vremea.

Distribuiti va rog pe facebook.

iuli

Eu vreau un singur lucru momentan, ceea ce exista la orice companie privata, evaluare bianuara. Sa vina frumos fiecare, cu catel, cu purcel (ca sunt multi de ambele tabere) si sa fie luati la impins vagoane ce au impins ei prin companie (in afara de sticle sau plicuri) in ultimele 6 luni. Ai picat si nu ti-ai indeplinit sarcinile, ai 3 luni sa iti rezolvi tot ce trebuia sa rezolvi cele 6 luni plus ce trebuie normal sa rezolvi in cele 3 luni. Nu ai indeplinit, afara. Piata muncii e mare, este de unde alege!

Chiar si daca nu stiu, au timp sa invete cat actualii dinozauri frec menta si isi ingroasa conturile. Tot ar fi un castig.

Si apropo, nu exista nicio instanta competenta sa verifice provenienta banilor? Am ceva dubii legate de unele proprietati ale unora care tin de scaun acum si care sunt mai mari decat ar putea obtine din salarii sau sporuri, fara a lua in calcul cheltuieli cu vacante prin tari exotice sau alte cheltuieli cu intretinerea.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

disney

#833
Nu mai stiu exact unde, dar acum citeva saptamini intreba un coleg care e stadiul cu benzinariile definitive (deci nu containerele temporare) de pe A1 de pe noile (deja vechi) tronsoane.

Am solicitat azi acces la numerele de intrare ale documentelor, ca sa vedem ce s-a intamplat in contractul "Consultanta priv.elaborarea Doc atrib.în vederea initierii proced. de ach.publica a Contr.de concesiune a Spatiilor de Servicii aflate pe tronsoanele de autostrada TEN-T7, Var.de ocolire Cta, A.Transilvania si A.Buc–Pl în scopul asig.serv.aferente conf. legislatiei,standardelor si normativelor teh.".

Sint curios ce ne zic sau ce scuze mai gasesc.

iuli

Trebuie benzinarii definitive. Zilele astea pe A1 sunt pline parcarile. Ne facem de rusine cu cosmeliile alea, plus nu aduce niciun profit nimanui :( Bataie de joc din partea CNADNR!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog


cata

Ieri a fost doar o sedinta ,,speciala",legata de cutremurul din Italia.Maine la ora 11 este sedinta care are legatura cu articolul de mai sus.


adiarc

disney,de ce nu-i scrii domnului Prim Ministru despre problema cu refuzul CNADNR ( AND  :lol:),de a oferii informatii publice ?
pare un tip bine intentionat si deschis.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

NGC

Se mai poate scrie si la MCPDC.

Oricum, cine vrea poate citi documentul "Analiza jurisprudenței privind excepțiile de la liberul acces la informații de interes public".
http://goo.gl/Ah2yan

Sansele CNADNR de a reusi sa blocheze cumva furnizarea informatiilor sunt probabil virtual nule, mai ales dupa precedentul stabilit de Catalin, dar trebuie mers in justitie.