Discuții cu și despre CNAIR

Started by Ionut, October 12, 2015, 06:17:56 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NGC

Apropo de grupul "vesel", unii au ajuns in pozitii bune. ;)



TibiV

Conform regulii "orice sut in k u r este un salt inainte" !... :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Granata06


GDPR


bridge

"Consiliul de Administraţie al Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) a prelungit, vineri, mandatul directorului general interimar, Ştefan Ioniţă"
https://www.agerpres.ro/economic/2018/01/12/consiliul-de-administratie-a-prelungit-mandatul-directorului-general-cnair--35609

adiarc

O God...deci continuam cu......"SF-urile vechi sunt excelente "...Desi n-au foraje deloc sau aproape deloc...

"Am demarat sute de km de autostrada....i-am urcat pe Seap "..adica zero...licitatii ce vor fii mai degraba anulate ..din cauza martienilor.,a lui Soros....sau klingonienilor...

Si ...." nu inauguram autostrazi iarna ca daca e frig se face polei si daca ploua se face noroi "...Am vazut noi,Cnair...cu mana. :lol:...

Ce mai...profesionisti adevarati domnule....numai buni de trimis acasa...


"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

NGC

Quote from: Ionut on January 21, 2018, 01:19:47 PM
Crezi tu ca le pasa de rusine? Nici vorba. Nemernicilor nu le pasa de rusine. Ei nu cunosc decat interesul personal si fuga de raspundere. Iar pentru A8 rezilierea pentru SF Tg Mures-Ditrau e anuntata inca din august 2017 de la Ditrau. Mai stiti ca v-am spus? Ia cautati in urma. 12-13 august. Ditrau.

Oare nu se pot incadra unele fapte ale lor la abuz in serviciu sau neglijenta in serviciu? Problema merita investigata. ;)

adiarc

Eu am spus asta de mult....ar mai fii si subminarea economiei nationale,constituire de grup infractional organizat,etc
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

davyl

#1358
Nici nu stiu daca sa plang sau sa plang :(... cutter are mare dreptate!!!

ionut sunt curios daca o sa isi permita sa nu iti raspunda nici dupa 15 zile. Judecarea in instanta presupune cheltuieli, m-as mira sa ramana iarasi muti! Insa in ultima perioada nimic nu ma mai mira!

__dir

Doar restructurarea reala a companiei - fara politic - mai poate schimba ceva, altfel aceeasi bataie de joc.

Judecarea se poate face in lipsa, ca se cer anumite informatii pe baza legii in vigoare. Dar dureaza si nu garanteaza ca ei vor executa ordinul judecatoresc.

Vice33

Cu un avocat bun care stie cat sa ceara desbagubiri mari, la limita acceptabilitatii de catre instanta, API are castig de cauza si isi si recupereaza prin despagubiri, nervii si timpul pe care l-a folosit pentru redactarea acestor reclamatii care nu ar fi trebuit sa existe daca CNAIR era o companie serioasa... Eu sunt, personal, chiar daca este in general de evitat din cauza timpului lung de durata, pentru lupta in instanta si plata daunelor de catre CNAIR pentru lipsa lor de responsabilitate.

Nu se poate asa, macar sa raspunda mai schiop, dar sa dea un raspuns omului in 30 de zile sau sa anunte, ca, din cauza "volumului mare de cereri" nu se poate incadra in cele 30 de zile...

Foarte bine faceti, nu mai stati la discutii cu ei. Termene clare sau instanta.

dumbravaandrei

Ii doare fix la basca daca au sau nu de platit despagubiri... leafa e aceeasi pe data de 14 ;) De parca CNAIR ar plati pagubele alea din buzunarul angajatilor ei si nu din bugetul companiei. Si pana castigi un astfel de proces se rotesc cadrele de cateva ori :)

carutasul

Eu mă bucur că au hotărât să devină un sponsor indirect al filmărilor PUM . Doar să avem și ce filma :)

Ionut

Nu inteleg faza cu "sponsorul indirect".

carutasul

Quote from: Ionut on January 26, 2018, 10:50:29 PM
Nu inteleg faza cu "sponsorul indirect".
Păi nu le ceri despăgubiri la procese? :)