[TM] Pasajul Jiul si Pasajul Popa Sapca

Started by istvan78, September 10, 2015, 10:33:15 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dominik

Un video de ieri 1.06.2017 cu progresul lucrarilor de la Pasajul Jiul

You're in Steelers Country

elphax

Azi s-a așezat pe poziție primul element de pod  CF

Dominik

Da pai este inchisa circulatia pe sub pasaj pana pe 10 Iunie timp in care va mai fi montat un element pt pod, iar al treilea va fi montat in 2-3 saptamani...se spera ca pana in Septembrie sa fie gata pasajul cu cele 5 benzi.
You're in Steelers Country

elphax

Cred ca vor deschide mai repede de 10 iunie,  nu le ia mult sa pună încă un pod și sa spargă culeea veche,  oricum vor mai închide  odată mai la vară pentru alte chestii și finisaje

Dominik

Da dar din filmare am vz ca au inceput si frezarea asfaltului vechi pe Calea Circumvalatiunii, banuiesc ca vor sa puna covor nou de asfalt, si o sa dureze ceva....
You're in Steelers Country

elphax

Duminica dupa-amiaza deja era reasfaltat sensul dinspre pasaj, ambele benzi

Azi, fiind marti dupa minivacanta avem din nou haos in oras pentru ca sunt 2 pasaje inchise. Din pacate blocajul s-a propagat in tot orasul dupa ora 9.
Cu verde am marcat zonele inchise. In rest se vede ca fiecare bulevard si strada principala sunt rosii. Care sunt verzi - din cauza semafoarelor care nu lasa masinile sa intre :)

Dominik

Pe data de 3 Iunie am vz pe filmare ca au pus si al doilea element de pod CF, mai ramane unul de pus in vreo 2 saptamani
You're in Steelers Country

Cosminescu

Din ce zice Robu aici:

http://www.tion.ro/pasajul-jiul-ar-putea-fi-redeschis-abia-in-12-iunie-soferii-protesteaza-in-fata-primariei-robu-le-transmite-indirect-ca-s-prosti/1844345

al 3-lea pod va fi montat incepand cu data de 8 iunie:

,,Este mai realist să ne așteptăm să putem deschide luni Pasajului Jiul, în 12 iunie. Nu putem conta în general pe faptul că vremea este impecabilă o perioadă așa de lungă, încât să se poată face totul conform cu planificarea teoretică. Circulația feroviară este oprită din nou din 8 iunie, 48 de ore, pentru montarea celui de-al treilea pod. Eu mi-am luat o măsură de siguranță, sunt mai realist", a conchis Robu.

iuli

Ieri am comparat traficul din Timisoara versus Bucuresti. Timisoara era mai rosie decat Bucurestiului. Ieri sub 2 ore nu faceai din Aradului pana pe Rebreanu sau Sagului. Se pare ca azi a fost mai relax traficul. Lumea a invatat ca mai bine sta acasa decat sa se "plimbe" prin oras.

Hai ca 4 zile lucratoare cu trafic blocat nu e asa mare tragedie.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

elphax

da, dar se pare ca s-a prelungit cu cel putin 2 zile ;)

Dominik

Eu vi-am zis ca se deschide pe 10 circulatia  :)
You're in Steelers Country

elphax


iuli

Chiar si cu 12 tot 4 zile lucratoare raman  8)

Sper sa ramana asa.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog


Dominik

Spe ca pana Luni sa dispara culeea veche din partea stanga....sa se poata incepe asfaltarea  :)
You're in Steelers Country