[AR] Stadion UTA

Started by doryan93, December 20, 2013, 09:22:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alexandru_m

Pai daca tot e viran terenul poate ar putea Primaria sa cumpere o bucata din el si sa amenajeze parcarea langa stadion. Ok, nu ar fi "inel" in jurul arenei, dar macar ar avea o parcare decenta langa.

Nu stiu exact capacitatea pe care o va avea stadionul, dar nu cred sa necesite o parcare-mamut...

iuli

Capacitatea va fi de 12.700 de locuri.

Locatia de parcare ar fi buna daca primaria ar putea sa cumpere cumva acel teren si ar avea bani. Cum deja au bagat bani in stadion doar din fonduri proprii, am dubii ca mai au bani si de cumparat teren de la un privat. In plus, ar cam veni Corpul de Control sau Curtea de Conturi sau cine mai stie  si sa blocheze mai rau tot proiectul. Si mai mult de atat, pe langa ca acel investitor privat si-a luat o tapa crunta cu acel teren va incerca sa stoarca orice bani ca sa isi acopere pierderea asa ca terenul cu siguranta va fi supra evaluat.

Ramanem sa facem ca de o viata, parcam pana la spital sau pe trotuare sau venim la stadion in tramvaie pe scari (oooo, good old times 8) ), desi nu mai stiu cine mai vine in ziua de azi pe stadion sa mai vada un meci de fotbal.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

alexandru_m

Eu vin cu trotineta ca ma mut langa Piata UTA, nu-mi trebuie parcare  :lol:

Cuneo

Noi venim de la gară pe jos, deci no problem! :fence: :lol:

Dominik

#49
E ideala o parcare supraetajata pe terenul viran...o sa se gaseasca o sulutie pana la urma dupa constructia stadionului
You're in Steelers Country

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Vad ca erau 3 thread-uri pe care se discuta despre stadion. :lol: Le-am unit. Vesti? Este gata?

Dominik

Nici vorba si sunt sanse foarte mari sa nu fie gata nici in 2018 !!!  >:(
You're in Steelers Country

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

elphax


Cuneo


Kidu

Va avea in jur de aproximativ 300 locuri de parcare insa fiind un stadion cu acces la tramvai si autobuz, lumea poate veni cu transportul in comun iar cei din cartierul Vlaicu chiar pe jos.








elphax

se lauda ca il termina in toamna, dar in imagini nu vad progrese serioase
<<"Noul antrenor al celor de la UTA, Laszlo Balint, sustine ca stadionul ar putea fi inaugurat in toamna acestui an:" Stadionul este unul dintre motivele pentru care eu am ales sa merg la Arad. Oamenii de acolo au incercat si incearca sa finalizeze cat de repede stadionul si in acest moment se poate spune ca este pe ultima suta de metri. Nu stiu detalii foarte multe, dar este important ca din ceea ce am discutat cu oamenii de acolo undeva in august, cel tarziu septembrie, speram sa putem juca meciuri oficiale pe noul stadion.">>



DAR, poze actuale sunt puse de compania care monteaza gazonul , sistemul de irigare si incalzire :







Dominik

Primăria Arad, acuzată că ascunde contractul cu firma care trebuia să construiască arena "Francisc Neuman". "Acum, Aradul are jumătate de stadion după ce a plătit toţi banii"

http://liga2.prosport.ro/seria-1/diverse/primaria-arad-acuzata-ca-ascunde-contractul-cu-firma-care-trebuia-sa-construiasca-arena-francisc-neuman-acum-aradul-are-jumatate-de-stadion-dupa-ce-a-platit-toti-banii-18230483
You're in Steelers Country