[AR] Stadion UTA

Started by doryan93, December 20, 2013, 09:22:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TibiV

Iuli, cred că ar trebui să muţi topicul ăsta la "Lucrări şi proiecte"...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

iuli

A fost acolo facut initial, dar Ionut parca l-a pus aici. ;)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Tot ce nu este infrastructura de transport (cladiri de orice fel, de exemplu) se discuta in board-urile "Din mers". :cheers:

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

mircea

E o problemă cu finanțarea de se mișcă lucrurile așa încet? Pentru că mă mai uit și la stadionul din Craiova ocazional, iar diferența de viteză e astronomică.

iuli

E o problema combinata. Prima ar fi finantarea, iar a doua posibilitatea constructorului (Tehnodomus) din punct de vedere logistic. Au avut deadline sa termine reamenajarea malului canalului Bega din Timisoara pana la sfarsitul anului. Fiind in intarziere acolo au mobilizat toate resursele pe sfarsit de an in Timisoara si nu am mai facut nimic la stadion. Acum se vede miscare si la stadion cand celalalt proiect a fost finalizat.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

clau

Pot sa confirm si eu ca ritmul de lucru e ok acum fata de anul trecut... Am fost ieri prin zona si apar modificari deja fata de filmare... Dar tot nu e ca la Craiova unde e furnicar... 6 macarale etc... E altceva acolo

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

cristi5

Ce se mai aude cu stadionul batranei doamne?

Off-topic, din vremuri mai bune...

https://youtu.be/ndfk3M-ilFU

clau

Se lucreaza... au montat gradene, a "iesit din pamant" tribuna 1, incepe sa arate a stadion... dar mai e mult de munca. Eu zic ca o sa respecte termenul... 2018 din pacate... cand o sa am timp fac poze... dar cred ca gasiti pe Facebook-ul domnului Falca poze de acum 1-2 luni  :D

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Chagall

Pacat ca nu s-a optat pentru construirea acestui stadion intr-o locatie cu mai mult teren disponibil in jur. Aici ma refer la teren necesar pentru amenajare de locuri de parcare etc.,... standarde minimale pentru organizarea unor jocuri in cupele europene.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

iuli

Da, daca se facea la cativa metri distanta in locul fostei fabrici de mobila era ideal. Nasol e ca a fost cumparat terenul de catre ceva dezvoltator de mall-uri care nu l-au mai facut si a ramas teren viran.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog