[AR] Stadion UTA

Started by doryan93, December 20, 2013, 09:22:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kidu

Din pacate Gradinita ramane in picioare si intr-un fel sau altul cam incurca daca nu la constructia efectiva, la desfasurarea de forte. Nu mai vorbesc ca va arata ca dracu' lipita de noul stadion.

Nu, nu va fi nicio parcare subterana. Ar fi culmea la un proiect de aproximatic 10 milioane de euro sa mai iti faca cineva si parcare subterana in banii astia. Parcare va fi de jur imprejur insa ar fi bine ca spectatorii sa mai foloseasca si transportul in comun sau mersul pe jos, stadionul fiind amplasat intr-o pozitie centrala.

rudolf.s

As vrea s-o mai vad si pe asta: aradenii sa vina la stadion cu tramvai si biciclete ca pe vremuri. :) Acum cand aproape toti au deja masini, au ajuns sa duca si gunoiul cu masina. :)


sebba

io deja mi-am gasit loc de parcare chiar langa tomberon! avantajul e ca nu fac si alte drumuri ca sa duc gunoil! riscul e sa mi-o ridice masina de gunoi cand trece sa goleasca tomberoanele :D :D :D
Sailing away! S/Y Haimana

Harry


iuli

Din pacate nu exista un asemenea topic, desi ar fi trebuit creat. E singurul stadion nou care se construieste in partea de vest a tarii.

@Kidu, poate ne ajuti cu un update si cu stiri din interior pe acest topic. Chiar merita!

Pana atunci un video cu o randare a stadionului. Se pare ca nu va arata chiar asa din cauza unor impedimente birocratice (cladiri retrocedate care stau in calea constructiei). Pacat insa, ar fi meritat sa semene cu actualul stadion a celor de la Arsenal, mai ales ca UTA a fost creata de catre baron von Neumann dupa vestita echipa engleza a carui fan era.

https://www.youtube.com/v/3XfMHUMeej4

Si stadiul lucrarilor:

























Sursa foto: ARQ.ro
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Harry

Superb! La Constanta nexam stadion nou sau polivalenta...:(

iuli









Lucrarile continua cu viteza melcului. Difrente se vad doar cam la 3 saptamani distanta. Inca nu s-au apucat nici macar de fundatie la tribuna 1. :( Putine sanse sa termine pana la inceputul viitorului campionat daca merg lucrarile in ritmul actual.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

mircea


iuli

Exact ce ziceam si eu. In doua luni au reusit doar sa sape putin pentru fundatie la tribuna 1. In rest mai nimic.  :(( Si cand ma gandesc ca termenul de finalizare era undeva prin vara anului asta. :( 

Mai degraba UTA promoveaza in Liga 1 si apuce si sa retrogradeze pana sa apuce sa joace pe "cel mai modern stadion din tara".
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

clau

#25
Lucrari stadion UTA. Au inceput si la tribuna I. In rest e timp pana in 2018...




mircea

Au existat probleme cu finanțarea? Că mi se pare foarte slab ritmul în care se lucrează.

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

clau

M-am uitat pe proiectul de buget al Aradului si e finantare suficienta... Constructorul ar putea termina linistit stadionul pana in decembrie daca ar vrea si sa-si primeasca restul de bani in 2017... Oricum termenul de 3 ani( 2015-2018) e mult

iuli

Tehnodomus care a castigat proiectul s-a bagat si in alt proiect mare pentru ei, reabilitarea falezei Begai din Timisoara. Cum acest proiect era spre final si risca sa piarda finantarea europeana, prioritar a fost sa termine in Timisoara. Se pare ca au dat ghioceii in Arad si incep sa apara si utilaje mai serioase pe stadion. Daca vreti poze mai multe din zona incerc sa va tin la curent, atat cat se poate fotografia.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog