News:

Video dronă 12.04 A0 Bâcu-Bragadiru / A1-DN6.
S-a deschis A0 între DN5 și DN4!

Main Menu

[B] Pasajul Domnesti-Prelungirea Ghencea

Started by Ionut, August 19, 2015, 04:06:42 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TibiV

Pasajul este in aer iar largirea bulevardului este "punct si de la capat".
Adica de la zero.
Iata raspunsul primariei catre "Asociatia Initiativa Prelungirea Ghencea":


Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

Totusi sa apreciem raspunsul scurt si la obiect. Pana la urma e mai bine sa ti se spuna in fata " practic reluam de la 0" , decat sa citesti aberatiile de la CNAIR.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

andrei@buc

am vazut filmul facut de colegul cezar-mario2012 (+1) si la intersectia cu domnesti - prelungirea ghencea a mentionat 45 de minute de coada intr-o zi de weekend. in timpul saptamanii cat se sta acolo, are cineva idee?
am avut acum vreo 2 ani multe dumuri in zona, mai ales cornetu-bragadiru-prelungire si obisnuiam a o iau pe "stradute" cand veneam dinspre bragadiru: fie prin vest, prin comune pana in domnesti, fie prin est, pe soseaua alexandriei si apoi printre blocuri pana pe prelungirea ghencea. urata perioada.

deocamdata observ ca se intarzie cu executia contractului. probabil va fi alt "succes de rasunet" al companiei, un pasaj construit in nu mai mult de 2, maxim 3 cincinale

TibiV

Quote from: andrei@buc on August 31, 2017, 02:27:20 AM
in timpul saptamanii cat se sta acolo, are cineva idee?
Cine-i nebun sa o ia pe acolo ca sa iti poata raspunde ?!
Doar daca avem pe forum colegi kamikaze ... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

hepea

Nu stiu cat se sta, ca nu stau la coada, dar nu de putine ori coada este de la Bragadiru. Portiunea Bragadiru-Domnesti se poate ocoli prin Bragadiru-Clinceni-Domnesti. Nu se ocoleste prin Cristalului deoarece Prelungirea Ghencea este si ea foarte aglomerata.

v46is

Dinspre A1 sens Bragadiru treci cam in 30min .Sunt zile uneori in care waze te baga pe cirogarla-darvari-domnesti-clinceni-bragadiru. Acele zile chiar sunt super aglomerate.
Cred ca mai degraba vedem A0 decat acest giratotiu suspendat.  Trist :(

AdrianB1

Dupa cum am mai scris, intersectia de la bariera Domnesti are de ceva vreme un traseu alternativ prin Ciorogarla-Domnesti-Clinceni-Bragadiru. Am vazut chiar camioane care veneau dinspre Chitila prin Sabareni-Joita-Ciorogarla, pe pasajul peste autostrada. Drumul e mai lung cu vreo cativa kilometri, dar se evita complet blocajul de la bariera.

In timpul saptamanii se pot sta 30-45 de minute din orice sens, mai putin dinspre Domnesti de unde vin putine masini. Din cauza asta cei care vin pe A1 spre Bucuresti si au treaba pe Prelungirea Ghencea mai vin prin Ciorogarla-Domnesti-bariera-Prel. Ghencea pentru ca dinspre Domnesti au prioritate si trec de obicei in maxim 1 minut.

panzer

Mai nou traseul mentionat de tine e bypass si pentru noul blocaj de la Dragomiresti peste apeduct. Util.

Dan_s

Quote from: dr4qul4 on June 22, 2017, 12:10:10 PM
din cate stiu eu se accepta doar scrisori de garantie bancara, iar IFN inseamna "nebancara".

Acum se pot accepta si scrisori de garantie si de la IFN-uri.
http://www.zf.ro/banci-si-asigurari/scrisorile-de-garantie-emise-de-ifn-uri-sunt-acceptate-pentru-garantarea-obligatiilor-fiscale-16719182
QuoteScrisorile de garanţie emise de IFN-uri sunt recunoscute şi acceptate pentru garantarea obligaţiilor fiscale, după modelul instituţiilor de credit, în baza unei ordonanţe a Guvernului din 31 august.

dr4qul4

 :lol:
IFN e si un amanet (e unul mare la intrare in constanta). CUm naiba paote sa-mi emita ala o scrisoare de garantie pentru 100 mil ron, cand ei au active de nici 10% ?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

rizzuh

http://www.hotnews.ro/stiri-administratie_locala-22019659-rectificare-bugetara-primaria-capitalei-vrea-taie-masiv-marile-proiecte-investitii-pentru-aloca-circa-400-milioane-lei-catre-firmele-proaspat-infiintate-municipalitate.htm

QuotePenetratia Prelungirea Ghencea-Domnesti: reducere de la 5 milioane de lei la 100.000 de lei.

Firea 2016: Voi face revolutie in materie de trafic!
Firea 2017: Se numeste teapa nai mai loat pana acum teapa?

:((

GDPR

#86
Astia fac rectificari bugetare din doua in doua saptamani. Incredibil!

Si linkul direct catre proiectul de HCGMB: http://www4.pmb.ro/wwwt/institutii/CGMB/sedinte/ordinea_de_zi/db/86_20170928.pdf

Minus 98.75 milioane la proiectele de infrastructura in desfasurare, un mizilic!

voicul

Si daca ne gandim bine ... nici macar nu a venit iarna, deci RADET nu are inca nevoie de bani.

Daniel_C

Extras de pe pagina de facebook a PMB din postarea referitoare la rectificarea bugetara:

16. Penetratie Prelungirea Ghencea – Domnesti - CNAIR şi PMB nu au reuşit să ajungă la un acord privind limitele de proiect pentru fiecare, astfel încât, PMB să poată demara procedurile de refacere a SF. Suma bugetata 2017 – 5.000 mii lei, suma ramasa: 100 mii lei.