News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

[B] Pasajul Domnesti-Prelungirea Ghencea

Started by Ionut, August 19, 2015, 04:06:42 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Acum doua zile am văzut în zona Lidl/intersecție Brașov niște muncitori. Păreau sa butoneze ceva la rețetele de utilități.

Claudiu T.

Ieri am trecut pe la santierul pasajului Domnesti si nu era nimeni si totul era "pe modul vacanta". Poate de saptamana asta sa se anime santierul.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

carutasul

Azi era destulă lume, am văzut o macara lucrând, niște oameni se uitau la starea rampei dinspre Ghencea, aparent a început.

Dan_s

Quote𝗗𝗲 𝗶𝗲𝗿𝗶 𝘀-𝗮 𝗿𝗲𝗹𝘂𝗮𝘁 𝗮𝗰𝘁𝗶𝘃𝗶𝘁𝗮𝘁𝗲𝗮 𝗽𝗲 𝘀𝗮𝗻𝘁𝗶𝗲𝗿𝘂𝗹 𝗽𝗮𝘀𝗮𝗷𝘂𝗹𝘂𝗶 𝗱𝗲 𝗹𝗮 𝗗𝗼𝗺𝗻𝗲𝘀𝘁𝗶
𝗜𝗻𝗰𝗲𝗽𝘂𝘁 𝗯𝘂𝗻 𝗮𝗹 𝗹𝘂𝗰𝗿𝗮𝗿𝗶𝗹𝗼𝗿, 𝗶𝗻 𝗮𝗻𝘂𝗹 𝗶𝗻 𝗰𝗮𝗿𝗲 𝘃𝗮 𝗳𝗶 𝗱𝗮𝘁 𝗶𝗻 𝘁𝗿𝗮𝗳𝗶𝗰 𝘀𝗶 𝗮𝗰𝗲𝘀𝘁 𝗽𝗮𝘀𝗮𝗷
⚠️ S-a finalizat armarea, iar astăzi se toarnă placa de supra-betonare a rampei de urcare dinspre #București.
⚠️ Continuă realizarea grinzii de parapet de-a lungul rampei de urcare dinspre #Chiajna.
⚠️ A început montarea predalelor la rampa de urcare/coborâre dinspre Domnești.
⚠️ Continuă realizarea supra-structurii la rampa de coborâre spre #Bragadiru.
⚠️ Continuă montarea elementelor prefabricate la zidurile de sprijin la rampa de urcare dinspre Bragadiru și la rampa de urcare dinspre Chiajna.
⚠️ Continuă relocarea rețelelor de utilități, precum și realizarea rețelei de canalizare pluvială și a rețelei de iluminat public.

FB Irinel Scriosteanu

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)


pasa_andrei

Reincep lucrarile la pasajul DOmnesti. Am dat o fuga duminica pe acolo, inca era amortita treaba, dar am inteles ca au fost reluate lucrarile incepand de luni.

Va las imaginile pentru inceput de 2022.



Enjoy!

alexd4u2

Au inceput lucrarile, ieri era activitate pe 3 din cele 4 rampe:

bekxy

Da' toate dronele din București locuiesc în Drumul Taberei? Nu s-ar duce una la Popești sau Berceni, unde chiar s-au întâmplat chestii lately...
Acolo clickbait!

BEV

In zona de sud/sud-est zborul cu drona nu este legal, daca nu ai autorizare de la MApN.

shogom

Rampa dinspre Bragadiru e mai lunga decat cea de coborare.
Banuiesc ca au tinut cont ca e de urcare si au vrut sa indulceasca unghiul.

BEV

O noua filmare de la 20m a pasajului Domnesti-DNCB


cao_vali

Un nou videoclip gasit pe youtube! Multumim autorului.


BEV


IDEAL AIR DRONE

Quote from: Ionut on January 07, 2022, 09:53:14 AM
Acum doua zile am văzut în zona Lidl/intersecție Brașov niște muncitori. Păreau sa butoneze ceva la rețetele de utilități.

Am reușit să filmăm Stadiul Lucrarilor la Supralargirea Prelungirea Ghencea între străzile Râul Doamnei și Brașov, aveți link-ul mai jos