News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Turismul in Romania

Started by Ionut, September 24, 2011, 03:41:10 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Harry

nu am nici cea mai vaga idee cine construieste. tot ce stiu e ca investitorul e un om de afaceri turc.

Harry

au inceput deja sa monteze armaturile pentru fundatia corpului 2


Tavi

Sa nu stea pana se intareste betonul la unu :)

Harry

Astăzi, în doar câteva ore la Constanţa urmează să acosteze pasagerul Island Sky. Nava are o lungime de 90 de metri şi o lăţime de 15 metri.
Aceasta aduce la Constanţa peste 100 de turişti.

alecu26

unde as putea gasi o lista cu ofertele, navele la care se poate face imbarcare de croaziera din Cta?
Drumurile noastre POATE;

frunzaverde

Quote from: alecu26 on October 01, 2014, 02:39:54 PM
unde as putea gasi o lista cu ofertele, navele la care se poate face imbarcare de croaziera din Cta?

Pentru anul asta mai sunt doar 19 OCT cu MSC Orchestra (Constanta - Gythion - Venetia - Katakolon - Izmir - Istanbul - Constanta) si 30 OCT tot cu MSC Orchestra (Constanta - Gythion - Venetia). Pentru restul, dupa stirea mea, Constanta nu e port de imbarcare, doar port de stop-over (in mod normal, nu se iau/lasa pasageri, dar se poate contacta linia de croaziere pentru o oferta speciala).
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

Harry

Quote from: alecu26 on October 01, 2014, 02:39:54 PM
unde as putea gasi o lista cu ofertele, navele la care se poate face imbarcare de croaziera din Cta?

Companiile Costa si MSC fac imbarcari din Constanta. De asemenea pentru fluviale Constanta este port de debarcare/imbarcare dar doar pentru straini.

alecu26

doar pentru straini? Astia sunt sanatosi la cap? nu pot fi dati in judecata pentru asta? mai ales ca cetatean european ce sunt?

PS: deci pentru croaziere ar trebui sa caut direct pe site la MSC sau Costa. Ma intereseaza pentru anul viitor ca anul asta nu mai am concediu.
Drumurile noastre POATE;

Harry

Pentru MSC mi se pare ca agentia Mistral din Constanta face imbarcari

Harry


Harry


Tavi


alecu26

poate cineva sa faca un time lapse?
Drumurile noastre POATE;

MHN


Harry

sa mai creasca un pic cladirea si incerc