News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

[B] Traseele STB

Started by Ionut, April 12, 2012, 06:41:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sorinus

În Otopeni mai stau piloți și lucrători la OTP. Deci o stație în centru are sens.

BIGRED1984

#331
E foarte bine ca naveta revine la mai putine statii, eu merg cam de 2, 3 ori pe an in scopul ei, de a merge la aeroport si mereu era plina de localnici, se mai si uitau urat ca-i inghesui cu troler-ele in naveta de aeroport.
Plus ca se mareste frecventa, ceea ce ajuta la planificare.
Chiar as zice ca STB ar fi bine sa ia niste autobuze speciale, cu locuri de bagaje si fara scaune prea multe.
Iar despre numerotare, cred ca e irelevant, putea sa ramana si 783 , puteau sa-i zica si AirportExpress, si Shuttle ... si oricum ... important e ca are mai putine statii si e mai rapida.

Sorinus

Mie Kent-urile cu burduf mi se par ok ziua, iar cele scurte ajung noaptea. Si sa stai in picioare 40-50 minute cat face de la Unirii la orele de varf, nu-i afacere.

Xed

Ieri am descoperit ca pe Ion Campineanu, sensul dinspre Calea Victoriei / Novotel catre Sala Palatului, au instalat stalpisori pe o distanta de 100 de metri pentru a crea o banda de STB. Aveti idee ce traseu se modifica sau apare pe aceasta directie? Oare linia lui 205?



Stalpisori au montat si pe coltul Calea Victoriei cu Ion Campineanu pentrua nu mai parca oamenii pana in buza trecerii de pietoni