[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MRS

#60
La a mea sunt la al 3 lea in 2 ani (ok mers peste 100,000km majoritatea in RO, MD, BG)  :)


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Ionut

:lol:
Esti mai hardcore driver decat mine, mai rar. :) Poate mai si zbori... sa ne aduci foto din avion/aeroporturi. :cheers:

MRS

 :D
S-a asfaltat intersectia de la Domnesti cu DNCB - nicio modificare fata de dimensiunea/marcajul/aspectul anterior  >:(
:cheers:



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Klaudiu!!!

#63
Salut baieti, va urmaresc de ceva timp si aici si pe http://www.skyscrapercity.com iar de azi inainte doresc sa mi aduc si eu contributia cu update-uri ale infrastructurii din Romania atat cat am sa pot.
Am trecut azi pe centura Bucurestiului partea de nord si am sa postez cateva poze....Imi cer scuze aveam soarele in fata si unele sunt mai intunecate;
Pod Chitila

s a marcat zona dintre podul Chitila si intersectia cu DN 1A










era duminica ora 9 dimineata

si era deja activitate in zona podului A3 peste centura




Ionut

Salutare Claudiu, bine ai venit! :cheers:
Multumesc pentru poze! Nu inteleg de ce nu au pus nici pana in ziua de azi parapetul central in zona podului peste CF de la Otopeni. Este loc lasat pe centru cat pentru un jersey.

Fili

S-au terminat lucrarile de eliminare a sleaurilor si reasfaltare, pe CB Domnesti-Magurele?
S-a largit pe undeva, acesta portiune? Stiam ca pe anumite portiuni nu mai existau probleme cu terenul.
Am de facut un drum pe acolo, s-o iau tot prin oras sau pot acum si pe centura?
Mersi.
Parca mrs avea drum pe acolo?

Klaudiu!!!

Nu s au terminat si nici nu s a largit pe vreun sens. S a inaltat terasamentul cu piatra pe portiunea dintre Domnesti si E 70 si s a turnat asfalt; intersectia DNCB cu Prelungirea Ghencea este criminala si ti as recomanda sa o eviti pe cat posibil....nici urma de constructie a vreunui pod acolo

Fili

Pe partea fara calea ferata, in zona Magurele, Vartejului, stiu sigur ca se va largi, terenul e liber de sarcini juridice.
Pe cealalta portiune, de la pod bragadiru pana la domnesti, nu stiu nimic.
A trecut cineva recent pe acolo?
Ms.

Klaudiu!!!

#68
tocmai ti am raspuns mai sus! de la pod Bragadiru pana la Domnesti s a turnat asfalt si se betoneaza pe marginea dreapta, dar nu cred ca e stratul de uzura ....cat despre calitate....cam lasa de dorit, abia a fost turnat si in multe locuri deja este valurit....am sa incerc sa fac niste poze maine dimineata

bogdymol

Imi da careva un link spre Google maps cu bucata din Centura Bucuresti (nord) care a fost largita la 4 benzi? S-ar putea sa am drum pe acolo saptamana viitoare si sa vad cum imi planific calatoria.

Mersi :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

#70
Quote from: bogdymol on August 03, 2012, 09:31:05 PM
Imi da careva un link spre Google maps cu bucata din Centura Bucuresti (nord) care a fost largita la 4 benzi?

E simplu, este bucata dintre DN7 si DN2, adica bucata asta. Drum bun, sa faci poze! :D

BTW, IN NICIUN CAZ sa nu mergi pe bucata A1-A2 pe SUD pentru ca intre A1 si DN5 se lucreaza pe mai multe bucati si e jale. Chiar daca vii A1 spre A2, mergi pe NORD! Din A1 tii semnul de PLOIESTI sau de Brasov sau ceva de genul, in niciun caz semnul de Alexandria, Giurgiu sau Constanta (Constanta am impresia ca din A1 te duce pe sud!). Mare atentie ca daca nimeresti pe sud o sa-ti dai palme.

bogdymol

^ Stai linistit, nu ma duc pe sud. Cred ca in zona Chitila-Mogosoaia o sa am de mers.

Inca o chestie: daca sunt in zona Centura Bucuresti / DN7 (Chitila) si vreau sa ies pe A1 spre Pitesti, pe unde e cel mai bine? Pe CB? Prin oras?
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Klaudiu!!!

Centura ti o recomand...nu are rost sa intri in oras
Dupa cum spuneam am reusit sa fac niste poze in dimineata asta la DNCB intre pod Bragadiru si A1





aici a fost turnat asfalt acum o luna dar......



aici se betona marginea dreapta



pod A1

pozele au fost facute in mers asa ca va rog sa scuzati calitatea!

Ionut

Quote from: bogdymol on August 04, 2012, 08:33:21 AM
Inca o chestie: daca sunt in zona Centura Bucuresti / DN7 (Chitila) si vreau sa ies pe A1 spre Pitesti, pe unde e cel mai bine? Pe CB? Prin oras?

Pai Chitila/DN7 este foarte aproape de A1... daca ai treaba in Chitila clar nu are rost sa intri prin oras, mergi direct pe centura.

@claudiu: multumim de update! :cheers:

Fili

 Cu cca 1 km inainte de ultimul pod al A1, spre Bucuresti, cel peste CB (sosea si cale ferata dubla), km11, ai iesirea pe dreapta, vei da intr-un giratoriu, ce are 2 intrari si la niste zone comerciale, le eviti si intri pe a treia , cea care merge paralel cu autostrada, cand ajungi in centura, faci dreapta. Nu poti rata aceasta iesire de A1, e mai mereu coada de tiruri acolo (singurul loc din intreaga A1, unde poti vedea si 3 km de tiruri, incolonate pe autostrada (tu sa nu te asezi dupa ultimul tir din coada-sfat)