[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

cezar-mario2012

 Da, se va circula. Cei ce vin din București vor merge la Kika... o vor lua pe acolo.

scriemesaj

Salut!

Se aude, măcar în stadiu de proiect/licitație, de vreun pasaj peste centură între Dragomirești și Chiajna?

TibiV

Daca s-ar auzi, sigur ai gasi pe forum...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GDPR

S-a finalizat asfaltarea la nivel de binder sub A1 si s-au trasat marcaje temporare.

captiva

Banuiesc ca sunt benzi de facut la dreapta spre Kika si Hornbach. Sau nu?

AdrianB1

2 benzi doar pentru asta? Nu e un asa trafic pe directia aia.

subway

Nodul A1-DNCB e schiop rau de tot...

TibiV

Asta este o "under-evaluation"...

Ala nu este nod, ala este o mizerie de un fel de nod...  >:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Okesz

Azi se suprabetoneaza o treime din apeduct, partea vestica. Va ramane centrul pe care sper sa-l betoneze la inceputul saptamanii viitoare. Pe treimea deja betonata dinspre american au pus si hidroizolatie.
Au montat borduri inalte la marginea dinspre Chiajna a asfaltului nou asternut, presupun ca va servi ca opritor pt cei care vin dinspre Chiajna sa nu faca stanga spre A1. Sper sa nu faca inca un rond in aceasta intersectie, cand rondul de la Dragomiresti este la 100 m distanta.

rocklee

pun si eu o intrebare ...de necunoscator ....sub pasajul de la aA1 ....nu mergea mai bine un sens giratoriu ....gen cum este la drumul spre Caarfour.. ???

stiu problema cu sensurile giratori pe centura ....ca sunt ca mrgelele pe o ata ... :(

panzer

Nu merge nici un sens giratoriu sub A1. E prea ingust locul.

Cea mai simpla solutie este tot una ca la DN1. Un giratoriu exista (cel de la Renault) desi nu e chiar rotund. Mai trebuie facut unul dupa benzinaria Socar. Si apoi blocata stanga cu NJ.

In nici 2 luni (cand se va termina Dragomiresti-ul) la DNCB A1 vom vedea cozi mai mari decat pe vremuri la DN1.

voicul

Nu cred ca se pune problema de giratoriu la iesire din Chiajna.
E doar ca sa blocheze stanga sau dreapta dupa caz, ca sa se foloseasca cele 2 giratorii.

GDPR

#1452
@captiva, nu. Sunt doua benzi marcate: prima are sageata de inainte si dreapta, iar a doua doar de inainte. O sa fie cosmar sa intri din A1 in centura dupa ce dau drumul la circulatie si pe benzile astea.

La iesirea din Chiajna nu va fi giratoriu, au pus deja bordurile si poti sa-ti dai deja seama cum va fi configurata intersectia. Cei care vor veni din Chiajna si vor vrea sa faca stanga vor folosi in continuare giratoriul de la Dragomiresti.

scriemesaj

Și nici stânga spre Chiajna nu o să se poată face?

GDPR

Nu, pentru relatia stanga se va folosi giratoriul de la Rompetrol.