[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

stangabriel

Giratoriu Gara Otopeni Asamblat.

panzer

Status pe 15 Aprilie

Nimic nou pana la Petrom



In dreptul Tehnologica


Au mai lucrat la parapeti Petrom si Dragomiresti dar n-a focalizat aparatul bine din mers.


Dragomiresti. Incremenit in timp.

Intre Dragomiresti si A1 lucru la borduri, intrarile catre toate firmele, etc. Erau progrese dar iarasi am avut o neintelegere cu autofocus-ul.

Rondul de la Renault:



Dupa Renault pana la A1 tevi!


Aceasta este structura noua pe care nu o inteleg. Poza este facuta aici


End of part 1/3

panzer

La rugamintea unui prieten la DNCB A1 am insistat mai mult.













O magistrala de fibra optica:



Tevile de apa spre Titan Mar:

Din acelasi loc m-am intors: vedere spre DNCB.


Inapoi spre locul in care am parcat: vedere cu breteaua dinspre Dragomiresti


end of part 2/3

panzer

Partea a 3a: la intoarcere spre Dragomiresti au avansat cu rigolele de care vorbeam acum 2 saptamani. Au ajuns pana in dreptul Skoda:




Atat despre Dn7 - A1.

panzer

Sectorul Mogosoaia - DN1 cu noile modificari despre care se tot vorbeste. Parcurs pe directia Mogosoaia spre DN1 - Tunari:

Rondul de la Vectra:



Parapeti spre DN1


Intrare in rondul vechi


Rondul e acum la nivel, fara borduri, facut din bidoane:





Bidonase pe Hobanat. Se observa ca sunt diferiti:




La coborare nu erau:



Rondul de la Lukoil functional:


Verificat cand m-am intors: DNCB are cedeaza acum dinspre Tunari.

Toate pozele sunt facute pe 15 aprilie la ora pranzului. E posibil sa mai fi avansat de atunci. Marcajele le vedeti si voi.

That all folks!

GDPR

Quote from: panzer on April 17, 2017, 11:13:38 AM
Dragomiresti. Incremenit in timp.

Nu chiar: pe partea dinspre sere au asternut un strat de mixtura asfaltica ca si protectie a hidroizolatiei, iar pe partea cealalta au balastat si asfaltat o bretea temporara pe linia culeii pasajului. Eu inteleg ca vor sa devieze circulatia pe bucata de pasaj deja realizata, dar curba de la racordul cu breteaua temporara va fi extrem de stransa si nu cred ca un tir cu remorca o va putea lua. Sa vezi atunci blocaje.

Quote from: panzer on April 17, 2017, 11:13:38 AM
Aceasta este structura noua pe care nu o inteleg.

E un bazin de retentie ape pluviale, la care se leaga tevile de canalizare de pe marginea drumului.

TibiV

Quote from: panzer on April 17, 2017, 11:38:47 AM
Toate pozele sunt facute pe 15 aprilie la ora pranzului. E posibil sa mai fi avansat de atunci.
Cand sa fi avansat ?!... Pe 16 aprilie, in duminica de Pasti ?
Mare minune daca se reintorc maine la lucru, dar probabil ca ploaia le va oferi un pretext sa nu.... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Vladoone2000

Am fost in vizita azi pe dncb si portiunea intre Chiajna si Mogoaoaia e gata. Mai au doar mici chestii de facut. Probabil in 30 zile vom putea circula pe 2 benzi pe sens... uf ce norocosi suntem: am trait sa vedem si lucrul asta 😂😂😂

rocklee

#1013
panzer ....multumesc mult de fotografi   :D  :cheers:...foarte frumos fotoreportaj   :gj: ....mai  este ceva de lucru ...sper ca pana la vara sa termine ...sa o pot trece decent pe cand merg la mare ... :D

adrian rosca ...de ce nu se lucreaza la apeduct .... ???

Dominik

#1014
@panzer frumoase pozele si eu sper sa fie gata pana la vara ca vreau sa merg la mare  :D
You're in Steelers Country

TibiV

rocklee & Dominik

Va va putea ajuta doar in week-end, cand nu circula camioanele...
Nu de alta, dar portiunea cu 2 benzi/sens se termina in Voluntari, la intersectia cu DN2.
Pana la A2 mai sunt 10-15 km cu 1 banda/sens. Bara la bara. Poti sa faci si o ora (1h) daca prinzi o zi proasta....
Mai bine traversezi orasul...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

panzer

#1016
@TibiV - sincer ma asteptam ca reconfigurarea din butoaie sa se faca in perioada de trafic scazut de sarbatori.
@Adrian Rosca - merci de clarificari ca de fiecare data.

@Rocklee & @Dominik: merci de aprecieri.
Pentru la mare la vara: exista un workaround: se iese de pe DNCB la Afumati. Apoi stanga dreapta pe DJ 100. De la Branesti pe drumul vechi spre mare pana la Fundulea. Intrati pe A2 la Fundulea. Scapati si de tronsonul 1 cel de beton al A2. Eu prefer acesta varianta decat sa iau orasul.

LE: am incurcat stanga cu dreapta. Modificat in text.

GDPR

@Rocklee, ca sa continue munca la pasajul peste apeduct trebuie sa devieze cumva traficul, din cauza unghiului dintre axul pasajului si axul drumului. S-au montat atatea grinzi cat s-a putut, dar pentru restul trebuie sa excaveze drumul existent.

rocklee

ok si pe cand sr apuca ...daca au solutia >:(

stangabriel

#1019
S-a montat giratoriu langa Mogosoaia. Are diametru foarte mare. Sper ca in week-end mai se modifica ceva si sub Dn 1.

L.E. azi luni 24. 04, nu am modificat nimic sub Dn1 iar  giratoriu nou a fost deja incercat. Jumate este desfacut. Ideea e ca la viteza nu te ajuta marcajele. Nu au fost sterse si daca te uiti doar pe jos...mergi inainte. Insa sambata seara am vazut ca au pus si semnale luminoase....neatentie.