[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

rocklee


LittleWanderer

Nu ti se pare normal rocklee?  :)

Ca orice angajat de Romania care se respecta  :p

GDPR

16.12.2016:

- la Autoklass Vertatel lucreaza cu doua excavatoare;
- la giratoriul Petrom s-a finalizat umplutura la groapa, urmeaza sa se apuce de straturile rutiere;
- la intrarea in baza Tehnologica se completeaza stratul de piatra sparta, asfaltarea nu a inceput, iar utilajele de asfaltat se odihnesc momentan la intersectia catre Carrefour;
- la fosta groapa de la Meva s-au executat straturile de baza ale sistemului rutier, lipseste asfaltul;
- la pasajul de la Chiajna s-a facut cort la culee in vederea betonarii;
- se sapa la largire langa intersectia cu A1.

vreausosele

Azi am reusit sa merg cu masina  pe drumul nou de la Chitila, pana la Chiajna, chiar daca mai sunt portiuni care sunt neasfaltate.



rocklee

#784










rocklee

#785











panzer

Sa imi sara inima din piept nu alta. Si pe DNCB tot Rocklee pune pozele!  :lol:
Ar fi fost o mare palma pt bucuresteni sa vina Rocklee de la Sibiu sa ne pozeze DNCB-ul local!  :-[

Hai ca fug sa pozez ce mai e nou. E soare afara sper sa iasa bine.

GDPR

Quote from: vreausosele on December 17, 2016, 09:08:38 PM
Azi am reusit sa merg cu masina  pe drumul nou de la Chitila, pana la Chiajna, chiar daca mai sunt portiuni care sunt neasfaltate.

Ti-ai luat un risc destul de mare, la intrarea pe drum sunt niste panouri pe care scrie "drum inchis circulatiei publice".  :cheers: Am vazut cativa opriti de politie din cauza asta, probabil ca au ramas fara carnet.

panzer

Adica asa ceva. Imediat la Chitila dupa rondul din dreptul strazii Cartierului:

Se lasa un pic masina pe avarii si se intra cu piciorul. Auto Klass

Straturile ramase de executat


Petrom




Technologica


Cam cat mai trebuie sa urce cu terasamentul:

Meva


Parapeti spre Dragomiresti


Rampa 2 Dragomiresti, mai in detaliu:








Borduri, trotuare




Renault:





Ultima 100 de metri




Sub A1. Nimic nou.

rocklee

panzer ..de la mine un mare linke +1 si un pahar de cola sau bere fara alcol ... :) :cheers:

multumesc de noutati ..... :gj: :thumbsup:

drumuri [centuri] bune iti doresc ... :vroomvroom: :vroomvroom:

panzer

Merci mult rocklee.

Prognoza meteo pe saptamana care vine in Bucuresti: nori josi si ceata, fara precipitatii, maxima zilei 2 grade. Si mai sunt locuri in care trebuie asternut asfalt.

Pot termina cu marcaj galben temporar mai putin la rampa 2 Dragomiresti, bretele de la A1 si sub A1.
Macar acum nu mai sunt obstacole pe calea de rulare gen copaci, stalpi, bodegi, tevi. Mana libera constructorului.

Dintre capcanele drumului nou:
- dispre A1 catre Dragomiresti la intrarea in rondul de la Lukoil/Rompetrol e o diferenta de nivel de 4-5 m.
- dinspre Dragomiresti spre Rompetrol la iesirea din rond spre pod iarasi vreo 8-9 metri pana jos.
Mare atentie ca nu sunt parapeti inca. Marcajul temporar nu este trasat si pe marginea drumului. Stati cat mai aproape de marcajul central de pe stanga benzii. La urmatoarea sedinta o sa fotografiez exact locurile acestea.

In SF scria ca intersectiile de la A1, Cartierului trebuiesc iluminate. Sper sa fi ramas. La Cartierului am remarcat copex-urile mari de iluminat (portocalii). In rest nu prea. Tot iluminat ar trebui si S-ul si rondul de la Renault. Drumul e relativ drept si brusc face S-uri. Ar trebui macar iluminate.

GDPR

Azi de dimineata se lucra doar in trei locuri:

- se face blocaj cu spartura de beton imediat langa giratoriul Petrom;
- se monteaza borduri in fata la Porsche;
- se sapa la racordul dintre centura si breteaua de acces in autostrada, sensul spre Pitesti.

S-a decofrat culeea pasajului peste apeduct, in schimb asfaltarile nu au continuat. Poate ca Homor si-a amintit ca a semnat o Procedura care printre altele contine si urmatoarele:


GDPR

Doar doua noutati am pentru ziua de azi:

- mai e putin si se finalizeaza asternerea si compactarea stratului de piatra sparta de langa giratoriul Petrom;
- s-a asfaltat deja bucata de la intersectia dintre centura si breteaua de acces in A1 pe sensul spre Pitesti la care se sapa ieri dimineata.

Nu am mai vazut insa utilajele de asfaltat, se pare ca le-au luat din santier. Iar la pasajul peste apeduct clar nu se mai face nimic anul asta.

panzer

S-a terminat anul Adi. Ne reauzim in 2017. Nu mai este nimic de facut in teren pe nicaieri. Era evident de sambata ca au strans santierul de la Dragomiresti.

Oamenii astia tb sa mearga si ei la casele lor sa aiba grija de Craciun.

GDPR

Nu chiar, inca se lucreaza in cateva puncte: pietruirea de langa Petrom, balastarea de acostamente intre Tehnologica si Dragomiresti si bordurile din fata la Porsche. Si vor lucra in continuare pana pe 23, ca asa e regula.

S-a deschis de azi circulatia pe 4 benzi intre intersectia spre Carrefour (Renault) si A1 (ma rog, nu chiar, ca sunt cativa nesimtiti parcati pe prima banda, poate ii si zboara politia de acolo). Asfaltul nou pare insa de nu foarte buna calitate, cam sar pietricele din el, probabil efect al asfaltarii la temperaturi scazute. Vedem la primavara daca trebuie sa-l refaca sau nu.