[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 2 Guests are viewing this topic.

GDPR

Azi am vesti destul de bune:

- Vertatel lucreaza la teava de produse petroliere atat la intreruperea de la Mercedes cat si la cea de la Meva;
- in zona fostei cosmelii dintre Petrom si Tehnologica se asterne piatra sparta pana in buza tevii de gaz;
- la giratoriul Dragomiresti se lucreaza la borduri la insula triunghiulara dinspre Dragomiresti;
- se monteaza grinzi la pasajul peste apeduct, anul asta sunt mari sanse sa avem 2/3 din pasaj gata, mai putin zona centrala;
- se fac pregatiri de asfaltare intre spalatoria auto si Porsche;
- Vertatel continua lucrul la utilitati intre a doua intrare catre Carrefour si A1.

AdrianB1

Si inca una minora: la intersectia DNCB cu breteaua spre A1 - Pitesti e frezata o bucata si probabil urmeaza asfaltarea cat de curand. Pe breteaua cealalta au asfaltat o bucata destul de mare, probabil o sa o repare si pe asta si o sa creasca fluenta traficului.

panzer

Multumim.

Quote from: adrian rosca on December 06, 2016, 10:26:46 AM
- in zona fostei cosmelii dintre Petrom si Tehnologica se asterne piatra sparta pana in buza tevii de gaz;
Te pomenesti ca vor sa ii dea drumul cu teava de gaze in mijlocul drumului cum au facut pe Ionescu Sisesti cu stalpul de electricitate.

GDPR

La Sisesti stalpul era pe banda intai, aici insa teava cu regulator si ce-o mai fi pe acolo e chiar pe mijloc. Mai stii, poate fac un pasaj pe deasupra ei.  O:-)

GDPR

Super veste: s-a asfaltat bucata dintre Porsche si spalatorie, s-a marcat si acum se circula pe 4 benzi intre giratoriul de la Rompetrol si intersectia catre Carrefour:gj:

Ionut

Strat final acolo cred, corect? Marcaje?

GDPR

Marcajele sunt cu galben. Asfaltul e la nivel cu cel din zona veche de drum, dar cred ca lipseste uzura.

panzer

Sa fie asta deschiderea?  :lol:

Mai au:
- meva
- autoklass
- giratoriu Petrom
- technologica (a naibii teava de gaze - o sa ramana ultima in drum). Desi e destul de larg acolo. Ar putea sa o ocoleasca. Dar parca dupa teava e inca un mare gol in dreptul intrarii in baza.
- podul de la Dragomiresti
- bucata Renault - A1
- bretele cu A1: astea sigur nu le vedem anul acesta
- 2 benzi sub A1

Primele 2 ar putea fi terminate oricand si sa dea drumul si de la Cartierului pana la Petrom.

GDPR

Azi 8.12.2016:

- doua excavatoare Vertatel stateau pe pozitie langa teava de la giratoriul Petrom, se polizau capetele tevii, asa ca azi cred ca o baga in pamant;
- Vertatel demonta imprejmuirea tevii de gaz, se pare ca au primit avizul de la Distrigaz ca sa o mute;
- la giratoriul Dragomiresti montajul bordurilor la insulele mici e pe final;
- a inceput armarea placii de suprabetonare la bucata dinspre sere a pasajului peste apeduct;
- agitatia s-a mutat in zona dintre a doua intrare catre Carrefour si A1: se sapa, se asterne piatra sparta si se compacteaza la greu.

rocklee


adi

bune bune, pe acea parte...

cine a fost dobitocul, firma, societatea, proiectatul "nodului" DNCB sub DN1?

In seara asta am doborat recordul de stat acolo... desi o coada de aprox 500-700m, pana in trecerea de pietoni,  am stat... STAT 30 minute sa trec sa fac DREAPTA pe DN 1 spre Bucuresti.... (directia Mogosoaia - Otopeni)

Serios, de ce u se foloseste vechea bretea pt a urca pe pod pe DN1 si a intra in Bucuresti dinstre Stefanesti-Voluntari? nu era vorba sa se amenajeze un neam de giratoriu sub pod, in loc de acea prioritate stupida pt a face stanga pe directia Stefanesti- Bucuresti

:((

panzer

Prognoza meteo in zona Bucuresti este buna pentru urmatoarea perioada. Mai au cateva zile de lucru. Poate poate ii dam o bere lui Homor ca am fost prea negativisti.

Duminica in ziua votul merg la pozat. :)

PS: nu uitati sa mergeti la vot!

GDPR

Cateva zile bune. Vedem peste doua saptamani ce reusesc sa faca.

PS Asta e curat ingrasatul porcului in Ajun. :)

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GDPR

More good news:

- teava de la Petrom e bagata in pamant, iar acum echipa Vertatel lucreaza la intreruperea de la Mercedes. La intreruperea de la Meva, teava e inca in asteptare;
- s-a mutat teava de gaz langa gardul Tehnologica si au inceput deja sa sape pe ultima bucata dintre teava si intrarea in baza Tehnologica. Pana la urma teava respectiva nu era ceva de interes national ce nu putea fi atins, ci doar bransamentul Tehnologica, cu contor, regulator si filtru;
- s-au finalizat bordurile la giratoriul Dragomiresti si acum se umplu insulele triunghiulare cu beton;
- in rest ca si ieri.