News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

^ Asta ultima mi se pare foarte plauzibila. Au facut ca la exproprierea de la Holdea. Poate ar fi cazul sa le atragem atentia. :)

NGC

Corect este 12.01.2018. Acum la lotul 2 apare asa si probabil ca se va corecta pentru lotul 1.

voicul

Oare au citit forumul de au descoperit greseala?

Hai ca 4-6 ore cu data gresita, nu e cea mai mare greseala. Aia cu A1 a durata mult mai mult.
O sa zica ca fac progrese  :lol:

Vice33

In filmare se vede de la un moment dat, pe partea dreaptă o cale ferată dublă cu un fir dezafectat. Ce magistrală este aceea si de ce este acel fir din dreapta dezafectat? Cam in ce zonă se află pe hartă?

voicul

Uite aici harta si in 2012 era la fel

Eu o vad aici: http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=136.0 desi mai trebuie podul de la Mogosoaia sa fie si folosita.

Vice33


TibiV

Vice, uite cum aratau lucrurile in aprilie 2017...
Este exact zona racordului M800 cu CFB...

Desi linia parea electrificata, NU era...
Cablurile liniei de contact erau de decor. Se terminau la cateva sute de metri inainte si dupa zona pozata de mine.
La vremea respectiva, CFB era NE-functionala "in sens feroviar".

Quote from: TibiV on April 28, 2017, 07:46:56 PM
Primele poze sunt de aici: https://goo.gl/maps/UPFMSq39wZD2
Vedere in lungul DNCB spre Voluntari / DN2

Vedere in acelasi sens dar in lungul CF CB

Vedere spre CF 800. Atentie! Ambele linii din poza dau in CF 800, spre Fetesti.

Imagine perpendiculara pe linii, spre padure

Prin hatisuri se zareste ceva...

... nu stiti ce ? Va spun eu: sina liniei simple care a devenit CF CB din acest punct spre Pantelimon

Atentie, in imaginea de mai sus nu este linia care duce spre CF 800 sensul spre Pantelimon. Linia aia s-a desprins in urma, mai spre Voluntari...

Dupa ce trec pasajul peste CF 800 ma intalnesc iar cu CF CB aici: https://goo.gl/maps/P9GTW7FJ9Uz
Vedere spre CF 800 si DN2. In dreapta se termina rampa pasajului rutier DNCB peste CF 800...



Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Okesz

Se pare ca lucrarile la DNCB au fost complet sistate pana la primavara, deci trebuie sa ne obisnuim cu situatia actuala cel putin 4 luni de aici incolo.
Personal nu cred sa termine mai devreme nici consolidarea pilei podului de la Chitila.
Concluzia mea personala este ca din cauza blocajelor existente (la pod Chitila respectiv intre rond Chiajna si A1), la orele de varf nu s-a scurtat deloc timpul de parcurgere (intre Chitila si A1 sau invers) comparativ cu decembrie 2016.

Sorinus

Am cautat dar nu mai gasesc vesti despre DN2-A2. Ce se mai intampla?

panzer

Nu mai cauta mai departe de topicul de sinteza: http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=322.0

[174932] / 26.04.2017: "Modernizarea centurii rutiere a Municipiului Bucuresti intre A1 - DN 7 si DN 2 – A2: sector DN 2 (km 12+300) - A2 (km 23+750)"
    Depunere oferte: 13.06.2017 27.06.2017 11.07.2017 25.07.2017 10.08.2017 24.08.2017
    Oferte deschise in 24.08.2017: 12 oferte
    Stadiu actual licitatie: Evaluare oferte
    Valoare estimata:  339.009.410,99 RON fara TVA
    Valoare atribuire: -

Deci nimic nou sub soare. Nu avem nici macar termen. Ca macar ala sa se amane.

La Mogosoaia nu avem nici macar oferte depuse... deci sfantul asteapta!

Am observat si eu ca nu mai e nici un muncitor pe DNCB.

Ionut

^ Data limita de evaluare a ofertei: 15.01.2018 18:00

Deci trebuie sa asteptam pana pe 15 ianuarie, atunci e termenul pentru evaluarea ofertelor. Va fi, desigur, cel mai probabil, amanat... cate licitatii au in curs la care trebuie sa evalueze ofertele? Multe, multe. Si oameni putini, putini si slabi, foarte slabi. Ca sa nu zic incompetenti. Stau in evaluarea ofertelor luni intregi.

GDPR

^^Mai sunt cativa muncitori pe santier care lucreaza la fundatiile stalpilor de iluminat la giratoriul de la Remat si la doua camine pluviale la intersectia cu strada Industriilor.

Dominik

You're in Steelers Country

NGC

"Proiectare si executie Pasaj Mogosoaia pe Centura Bucuresti peste DN 1A"

Quote from: NGC on November 09, 2017, 07:52:14 AM
Inca nu este actualizata situatia in SEAP, dar noul termen este 15.12.2017. Doar o luna amanare. :D

Noul termen este 22.01.2018.

panzer

Noutati dincolo despre lucrul la consolidarea pasajului vechi de la Chitila.

QuoteDeci se construiesc 2 pile suplimentare care sa preia din sarcina.

QuoteDa, o pila este gata, iar a doua este armata, cofrata...