[B] Pasajul Nicolae Grigorescu-Splai-Iuliu Hateganu

Started by Ionut, September 22, 2011, 07:38:45 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC







Nu m-am prins (referitor la ultima poza) ce fac acolo jos in albie.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

Ionut

In ultima poza mi se pare ca este chiar o pila... probabil s-au calicit la bani si vor face pila in apa. :|
Merci de poze!

dr4qul4

Nu cred ca este o pila. Nu este amplasata in aceeasi linie cu cele 2 pile. Cred ca mai degraba este o platforma pentru macaraua care va ridica grinzile. Deschiderea intre cele 2 pile va fi extrem de mare! Cred ca vor amenaja bretele de intoarcere pe sub ele, asa cum ar fi normal la un orice nod.
Am trecut sambata dimineata pe acolo, pe sensul spre centura de unde se observa foarte bine. Am oprit si am facut si poze insa.....am avut o mica problema la cardul de la aparat asa ca am ramas fara ele.

Daca ajunge cineva in zona, de acolo se pot face poze (se poate opri masina deoarece au facut o intrare pentru santier). De pe snesul spre Bucuresti nu se observa prea bine, si in plus au blocat si o banda.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

Ieri, 11 oct se lucra. Sâmbătă la ora 12.

Am făcut poze cu mobilul, dar nu ştiu sa le adaug in postare. Cum se procedează?

Sorry, dar asta este abia a doua mea postare pe forum... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Harry

#20
le urci pe un site gratuit de upload, ori pe facebook sau google plus. eu folosesc ca browser google chrome pt ca imi permite ca dupa upload sa ii dau click dreapta copy image url. Intru pe forum, dau click pe icon ul cu poza si dau paste.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

#22
Am facut 2 seturi de poze la 2 saptamani distanta, si se vad progresele.

O sa le pun intai pe cele din 28 septembrie.








Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

#23
Cred ca m-a "depanat" cineva dintre colegi... Multumesc !

Incerc acum cu poze din 11 octombrie, sambata la ora 12.

Se cofra de zor la pilonii de pe malul drept (primele 4 poze sunt facut in interval de un minut, se vede miscarea macaralei) iar pilonii de pe maul stang sunt gata.























Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

se pare ca se da putina atentie si partii arhitecturale.

Cum se va face deschiderea principala peste Dambovita? stie cineva? cati metri sunt acolo?
Drumurile noastre POATE;

dr4qul4

cred ca deschiderea principala ar avea undeva la 100 metrii!
Nu stiu ce fac acolo in albie dar pare a fi un zid de sprijin. Daca acele 2 pile triple au latimea (superioara) de ~28 metrii, acest zid de sprijin are in jur de 55-60 m.
Se lucreaza cu spor!

















Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alecu26

vad ca i-a lasat destul de mult sa se bage in dambovita. nu cred ca va mai fi 100 de metri. Va fi din pacate un pod destul de banal.
Drumurile noastre POATE;

dr4qul4

ai idee ce fac acolo jos in albie?
nu arata a pila. va avea aproape 60 metri lungime si aceeasi grosime peste tot.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

cezar-mario2012

 Din ce se vede, am trecut pe acolo,  acolo vor fi piloni podului central, sunt asemenea unui zid, motivul acesta va aparține albiei Dâmboviței. Monentan taluzul a fost spart pentru a se faca acele piloane.

TibiV

Cred ca pot pune niste imagini in premiera cu lucrarile de pe malul drept. Am facut pozele duminica, cand - surpriza - doi muncitori trebaluiau cu un aparat de sudura pe malul drept.

Incep cu ceva mai putin extraordinar : pilonii vazuti de pe chei:



Si aici din spate, vedere spre chei:





Mama proștilor este mereu gravidă... :)