Jurnalul public API

Started by Ionut, May 13, 2015, 08:44:52 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jalemare

Quote from: alecu26 on May 14, 2015, 01:50:13 PM
Quote from: jalemare on May 14, 2015, 12:42:26 PM
Felicitari si bafta!!!
S-a lasat cu rumoare la Dinicu  :lol:

serios? la toate etajele? si 7 si 1?
Așa mi-a spus un prieten care dă cu sapa acolo.
Exact etajele o să le aflu mâine  :D

Calin

Felicitari ! Sper sa se poata exercita astfel o presiune mai mare asupra guvernantilor pentru a investi banii de la Buget in interesul intregii Natiuni , nu in folosul sau interesul personal,de grup sau de partid ! Mult succes !

ashbird

Sa fie intr-un ceas bun !:)
Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

alecu26

#18
Sa intelegem ca ne urmaresc chiar asa multi? Mai...zi care ti-e nick-ul si lucrezi in dinicu golescu 38? :)  Sau urmarirea forumului e ca si cum ai asculta EuropaLibeta? Si nimeni nu are cont....intra doar asa incognito?
Drumurile noastre POATE;

Ionut

Misto asta cu Europa Libera, chiar imi trezeste amintiri, desi nu sunt eu asa batran. :lol:
Sunt foarte multi oameni care urmaresc forumul fara a fi inregistrati. Salutari! :D

drrond7

O sugestie ptr. Echipa de conducere (poate s-au gandit deja, insa cred ca acum la inceput au multe pe cap si e posibil sa fi scapat din vedere).

Fiind o asociatie non-profit inregistrata juridic, API are dreptul de a incasa cei 2% redirectionati din impozit. Ptr. anul acesta, e cam tarziu (din cate stiu data limita este 25 mai), plus ca multi dintre noi am semnat deja declaratia (eu cel putin da). Insa incepand cu anul viitor eu zic ca e o sursa importanta de venituri ptr. societate, care pot fi folosite macar ptr. filmari, daca nu si ptr. alte proiecte. Trebuie ca persoana desemnata de conducere sa reaminteasca acest aspect la inceputul anului viitor, eventual sa puna declaratia pe site, urmand ca cei care doresc, sa o descarce, sa o completeze si semneze, sa o scaneze si sa o trimita (eventual la o adresa de mail a API).
Am scris toate astea, ptr. ca varianta de a merge la Taxe si impozite, a face rost de formular si a-l trimite prin posta la adresa API mi se pare mai complicata, cu timp pierdut pe la cozi, deci mai descurajatoare (vorbesc dintr-o experienta anterioara). Bafta!
Carpe Diem!

Ionut

Vom face si campania 2% la anul, acum este tardiv.
Daca este cineva care nu a depus formularul si doreste sa directioneze catre noi, sa ia legatura direct cu mine.

:cheers:

alecu26

e clar ca e sursa buna de venituri. Majoritatea sumelor donate erau oricum mai mici decat ar fi fost acel 2%. In plus...multi care nu au vrut sau nu au putut sa doneze pentru filmari, daca e sa dea cei 2% sigur o vor face.

In fond, e clar ca nu ne ridicam la beneficiile aduse direct de un avion sau elicopter SMURD, sau dotarea unei sectii de cardiologie pediatrica, dar daca prin existenta noastra determinam ca si 50 km de autostrada sa se deschida 1 saptamana mai devreme, asta se poate foarte usor cuantifica intr-un numar de vieti salvate.

eu am mari sperante....si as zice ca anul viitor, doar de acolo vom asigura bugetul minim pentru functionare....de nu chiar mai mult.

PS: chiar daca e oftopic....deja 2014 a fost un an full care a functionat cu aprox 100 km de autostrada in plus fata de anul precedent...si e cumva usor masurabil ca e de la an la an. Nu avem statistica de morti si raniti din accidente rutiere pe 2013 si 2014? Un studiu mai exact se poate face folosindune doar de judetele Sibiu, Alba, Hunedoara.
Drumurile noastre POATE;

Marius68

Felicitari. Asteptam detalii despre modalitatile de sponsorizare.
@ Paul: daca crezi ca va pot ajuta cu ceva in demersurile voastre nu ezita sa ma contactezi.

Solaron Construt

Felicitari! Aveti si sprijinul nostru!

neaguionutu

Bravoo !  Felicitari tuturor pentru initiativa !!! Meritati un rand prelung de aplauze !
Mult succes sa aveti !  Sa fie intr-un ceas bun !:)
Asteptam cu interes detaliile legate de modalitatile de sustinere / aderare la asociatie !
Sunt alaturi de voi !


AFC

Super initiativa ! Felicitari pentru asta si nu numai , fondatorilor ! Astept detaliile pentru aderare si ma voi implica cat pot de mult.
:gj:
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

adiarc

Propun ca prima initiativa a Asociatiei Proinfrastructura sa fie o campanie de sensibilizare a CNADNR , astfel incat sa schimbe imediat parapetii distrusi
putem contacta si principalele publicatii pt acest lucru
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

ciprebbe

Quote from: adiarc on May 15, 2015, 07:28:11 PM
Propun ca prima initiativa a Asociatiei Proinfrastructura sa fie o campanie de sensibilizare a CNADNR , astfel incat sa schimbe imediat parapetii distrusi
putem contacta si principalele publicatii pt acest lucru

Pai noi ce am inceput aici ?

Asteptam cat mai multe poze de pe autostrazi si facem colajul ce il vom prezentat tuturor mai departe. Sa avem bine structurat "subiectul" si ii dam bataie.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe