Harta benzinăriilor din România

Started by sebba, April 23, 2015, 11:43:11 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

grig73

In continuare de la Deva spre Arad :
- iesire Ilia - Mol
- iesire Gurasada - Petrom
- intrare Savarsin - Rompetrol
- iesire Varadia de Mures - Petrom
- iesire Lipova - partener Rompetrol

Dupa aceea deja suntem aproape de Arad

iuli

Quote from: horatiu.cosma on April 24, 2015, 03:25:09 PM
Ai nevoie de vreo lista de peco-uri pe langa vreo autostrada anume, sau te descurci?

Incerc sa integrez cat mai multe cat mai aproape de autostrada. Daca totul merge bine incerc sa extind harta. Momentan am sa incerc sa fac ceva combinat intre informatiile voastre de aici si ce exista deja in Google Maps.

Revin in curand cu o versiune alfa.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

Prima versiune.

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zdodaybL-TC8.kAua8qT00q4g

Am pus benzinarii cat de cat aproape de traseul Sibiu - Nadlac. Am inclus chiar si intrarile in marile orase sau localitati, fara a le mentiona pe cele din centrul Timisoarei sau Sibiului de exemplu. Nu cred ca vrea nimeni sa iasa de pe autostrada sau drum national sa mearga pana in centru sa alimenteze si apoi sa se intoarca pe centura sau autostrada.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

horatiu.cosma

Multumim mult, arata bine. Ar trebui marcate cu un x(sau ceva) si nodurile de pe A1, sa vada cei interesati unde ar putea iesi, alimenta in apropiere, si intra din nou.

dr4qul4

ceva imi spune ca Petromul si Lukoil-ul din Faget dar mai ales Petrom-ul din Dobra, vor fi in curand, cele mai aglomerate benzinarii din tara.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

horatiu.cosma

Daca vor sa dea in folosinta Dumbrava-Margina in cel mai scurt timp, benzinariile din Faget vor avea cresteri masive vreo 2-3 luni, dupa care pauza.

Ionut

Iuli, sa faci harta publica si o sa pot sa-i dau embed in forum. ;)

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

grig73

Pe centura Aradului ti-au scapat cele 4 de la giratoriul cu DN79 (OMV,Lukoil,Socar si Gazprom) iar la iesire de pe centura pe partea stanga mai e un Rompetrol

TibiV

Nu i-au scăpat, nu i-a spus nimeni de ele. Până acum.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

iuli

Poti da, te rog, locatia exacta a Rompetrol si Gazprom?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Archi


Ionut

Harta benzinariilor in RO. Multumim, iuli! Sa imi spuneti cand credeti ca merita sa fie pusa in primul post din thread.


iuli

Luati in considerare ca e un draft. E doar ca idee de inceput si incerc si eu sa o imbunatatesc atat vizual cat si ca informatii.

Ma gandeam sa fie doua harti cu straturi diferite. Una pe trasee, precum cea facuta acum, adica Bucuresti-Sibiu-Timisoara-vama si sa fac in continuare Bucuresti-Brasov-Targu Mures-Cluj-vama. Si alta harta sa aibe straturi per companie.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Foarte misto ideea si foarte utila! Toate benzinariile din tara intr-un singur loc. :) Ulterior putem schimba si thread-ul in "Harta benzinariilor din Romania", asa cum avem harta pentru calitatea drumurilor. Si actualizam periodic, benzinariile se schimba si ele.