Harta benzinăriilor din România

Started by sebba, April 23, 2015, 11:43:11 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SB76UFO

#120
Si in Sibiu a mai aparut o benzinarie Rompetrol aici.
"Prostia este eternă și invincibilă"

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

alexandru_m


cristi5

#123
Se pot gasi aici toate benzinariile dintr-o zona de harta OSM

http://overpass-turbo.eu/s/Yu

Navigati harta in locul dorit, faceti zoom in (cateva judete e ok, toata Romania merge mai greu), apasati pe Run in stanga sus si apar beniznariile.

Nu e voie sa fie copiate datele pe google, dar de afisat punctele pe o harta Google (sau orice alta harta de fundal) nu cred ca e problema.

iuli daca vrei sa folosesti OSM intr-un fel sau altul, spune-mi si te ajut.

SB76UFO

#124
Iar aici s-au apucat de 2 zile sa faca o noua benzinarie MOL
"Prostia este eternă și invincibilă"

BIGRED1984

#125
Salut,
Pana la urma faci doar pentru cele de pe autrostrazi sau toate?
(daca sunt toate, poti adauga si un Rompetrol Expres de aici, e cam singurul din zona. aici la fel si aici)

Ar trebui pusa harta pe prima pagina, sa se stie care e ultima varianta.

iuli

Am facut doar pentru autostrazi si relativ traseul lor viitor. Evident ca nu e de mare ajutor in navigare atata timp cat exista Waze sau Here Maps. Ideea e doar de a gasi rapid un traseu cand esti pe calculator si sa iti stabilesti planul pentru un drum lung. De asta am facut si filtrele de pe harta cu cele 3 autostrazi. Poate daca am timp o sa iau sa fac o alta harta cu toata tara si sa incep sa acopar zona cu zona desi cristi5 a pus deja o alternativa.

Pe prima pagina e embedded harta in timp real. Orice modificare apare imediat si pe prima pagina, nu e nevoie de a face cineva un update la postare.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

cuculean

In Deva mai este o benzinarie Petrom, veche aici.

cuculean

In Deva, statie GPL Eco Green Power aici.

Harry

nobel oil constanta a tras obloanele

Harry

bd I C Bratianu Constanta, langa cimitir se construieste o benzinarie SOCAR


Harry


grig73

#132
O noua benzinarie Lukoil la intersectia A11 cu DN7 la iesire din Arad ( dedicatie pentru @TibiV si @ladposta  :D )

Iar benzinaria Petrom din Turnu s-a inchis

zuma80

Intr-o excursie in Bucovina in 2016 am interactionat cu o benzinarie Socar, ce-i drept de nevoie la acel moment, dar am ramas placut impresionat.
De atunci cand mai prind ocazia mai alimentez de la ei.
In Bucuresti am vazut deschise pe B-dul Basarabia dupa intersectia cu Morarilor, pe soseaua de centura intre pasaj Tunari si DN1 (mai aproape de Tunari) si tot pe soseaua de centura la intersectia cu A1.
Pentru A6!

ovideatza

Intrebare adiacenta:

Aveti idee daca prin curte la Dedeman Baneasa as avea vreo posibilitate sa ajung la Lukoil-ul care e exact inainte, cumva pe "contrasens", pe langa strada de acces, in mod legal fara sa intru chiar pe contrasens?

Am de luat o masina de pe langa Dedeman, dintr-un parc, si are 0 km autonomie, ar trebui sa merg spre oras pana la intersectia cu bdul Aerogarii, sa ma intorc si sa intru la Lukoil, pe direct ar fi cateva sute de m...nu aprox 3km.

Alta benzinarie mai apropiata nu am gasit sa fie.