News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Harta benzinăriilor din România

Started by sebba, April 23, 2015, 11:43:11 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

iuli

Stadiu:
- A1 - finalizata versiunea mea, astept sugestii
- A3 - in lucru, cand anunt ca e finalizata versiunea mea astept sugestii, pana atunci am sa le ignor
- A2 - in plan
- A10 - in plan
- A6 - in plan
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

danutzu_1069

Merge sa faci "selectabile"lanturile de benzinarii?
Adica sa vad doar Petromul si Rompetrol,, de ex.

iuli

Exact ce spuneam mai sus, voi face o a doua harta care va fi in formatul acesta. Primul format la care lucrez acum va fi pe trasee, cel de-al doilea pe grupuri de distribuitori.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

danutzu_1069

:)
Ok, n-am fost atent la ultima ta propozitie.

SB76UFO

#49
La aceste coordonate (45.810899, 24.075030) de afla un Smart Diesel iar la acestea (45.788737, 24.175656) un Gazprom
"Prostia este eternă și invincibilă"

cezar-mario2012

 Pentru cei interesati link-uri catre benzinariile din Romania:

1. Benzinarii Petrom, se afiseaza adresa, serviciile si pretul la pompa al combustibililor, actualizat zilnic.

http://www.petrom.ro/portal/01/petromro/ro/Products_and_Services/eServices/Petrom_Filling_Stations

2. Benzinarii OMV, se afiseaza adresa, serviciile si pretul la pompa al combustibililor, actualizat zilnic.

http://www.omv.ro/portal/01/ro/filling_station_locator

3. Benzinarii Mol, se afiseaza adresa si serviciile, dar cautarea este un pic mai greoaie, trebuie sa afisezi un traseu si atunci iti afiseaza Mol-rile de pe acest traseu, marele dezavantaj este ca nu afiseaza si preturile.

http://cautarestatii.molromania.ro/ro

4. Benzinarii Rompetrol, se afiseaza adresa si serviciile, dar fara preturi, se da click pe judet si apar toate benzinariile din acea zona sau cu traseu asemanator cu MOL.

http://www.rompetrol.ro/gaseste-o-benzinarie

5. Benzinarii Lukoil, se afiseaza adresa, serviciile si pretul la pompa al combustibililor, actualizat zilnic.

http://www.lukoil.ro/benzinarii.html

Cam astea sun cele mai mari si mai frecvente, AGIP nu are site cu benzinarii, oricum sunt putine si mai mult prin sud. Acum pentru OMV, se afiseaza si benzinariile propri din urmatoarele state: Bulgaria, Cehia, Ungaria, Serbia, Slovenia si Slovacia, se afiseaza adresa si serviciile, dar fara preturi, iar pentru Austria si Germania, se afiseaza adresa, serviciile si pretul la pompa al combustibililor, actualizat zilnic. Un exemplu de pret: Petrom Giurgiu Vama - benzina 95, 5.59 lei/l; Petrom Nadlac - benzina 95, 5.67 lei/l, Petrom Deva - benzina 95, 5.57 lei/l; Petrom Simeria - benzina 95, 5.75 lei/l; Petrom Sebes - benzina 95, 5.59 lei/l; Petrom Selimbar, la intrarea pe A1 - benzina 95, 5.73 lei/l, Petrom Sibiu, la iesire de pe A1 - benzina 95, 5.64 lei/l. Pentru OMV: OMV Giurgiu - benzina 95, 5.75 lei/l; OMV Sibiu - benzina 95, 5.77 lei/l; OMV Simeria - benzina 95, 5.81 lei/l; OMV Deva - benzina 95, 5.72 lei/l; OMV Lugoj - benzina 95, 5.76 lei/l;  OMV Arad Sud - benzina 95, 5.86 lei/l; OMV Nadlac - benzina 95, 5.72 lei/l; OMV Weidem am See(Austria langa A4, granita cu Ungaria) - benzina 95, 1.279 E/l; OMV Autobahn A4 (Ostautobahn) KM 27,5 - benzina 95, 1.439 E/l; OMV  Autobahn A6 / Wiesenäcker 1 - benzina 95, 1.399 E/l; si cea mai ieftina din Viena, Sterngasse 13 - benzina 95, 1.249 E/l.

dcr965

#51
Agip

Dar Agip nu mai conteaza decat ca si statii pantru ca in viitorul apropiat o sa se transforme in Mol.
Tot pe poiplaza.com se mai pot gasi si alte statii, aia dau si coordonatele.

doryan93

ANAF ar fi pus sechestru asigurator la rafinaria Petrotel Ploiesti, detinuta de gigantul rus Lukoil .
"Faptul ca ANAF a pus sechestru pe bunurile Rafinariei Petrotel Ploiesti, pe antrepozitul fiscal, inseamna ca aceasta companie nu poate vinde nici benzina si nici motorina pe care le rafineaza. Astfel, pentru a-si alimenta benzinariile, trebuie sa apeleze la piata libera, iar de acolo va cumpara combustibil la un pret mai mare decat cel produs la rafinaria de la Ploiesti", scrie Digi 24.
Sursa

TibiV

Nu contează cu cât îl cumpără, contează cu cât îl vinde... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Asta e discutie pe board-ul economic... Una e rafinaria, alta benzinaria. Se leaga, dar discutiile sunt separate. :cheers:

Telvanni

Cel putin vreo 4 ani am alimentat de la Lukoil, in special motorina aditivata si vanam oferta lor cu "acelasi pret si aditivata si normala".
Asta pana am observat ca la accelerare se lasa cu dara serioasa de fum in spatele meu.
De cca 2 ani alimentez motorina normala de la Petrom si fumul a disparut.

Consumul mi-a scazut cu cca 0.5-1 l/100km.

PS. De la Gazprom nu voi alimenta niciodata din ratiuni socio-politico-ura fata de rusi...



adiarc

Ai lansat o idee pe care vroiam sa o susțin si eu
Așadar eu bag min 2 plinuri de 50 de L , săptămânal.....sunt f atent de unde alimentez , dar mai ales de unde sa NU alimentez
Nu alimentez la niciuna din benzinăriile care au legătura directa sau indirecta cu Rusia , pt a nu alimenta in nici un fel politica imperialista a lui Putin
- fara LukOil sau Gazprom , deținute direct de ruși
- fara Rompetrol sau Socar , deținute indirect....
e doar părerea mea...nu dați cu pietre  :)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

TibiV

Pe vremuri Rompetrol a fost prima reţea unde s-a putut plăti cu cardul bancar, în timp ce la Petrom mergea doar cardul lor...
Păcat că l-au făcut pe Patriciu să vândă... Si păcat că a murit...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

florin74

#58
Quote from: adiarc on April 30, 2015, 09:33:00 PM
Nu alimentez la niciuna din benzinăriile care au legătura directa sau indirecta cu Rusia , pt a nu alimenta in nici un fel politica imperialista a lui Putin
- fara LukOil sau Gazprom , deținute direct de ruși
- fara Rompetrol sau Socar , deținute indirect....
e doar părerea mea...nu dați cu pietre  :)

Glumind, as adauga fara OMV (ca sunt pe mana cu rusii), fara MOL  (ca ne iau Ardealul), fara benzinariile autohtone ca fac evaziune, sa vina SHELL, BP sau Chevron , sa refacem axa Bucuresti Londra Washington  :lol:

Calatorii linistite si fara incidente pentru toti cei care se vor deplasa prin tara/extern in minivacanta de 1 Mai!

nicolaem

si pe mine ma ardea pe limba sa zic asta cu rusii.
Omv si Rompetrol pt mine au totusi in mic avantaj ( evident dupa Petrom ), au rafinarii puternice in Romania, deci indirect sustii locuri de munca aici. Niciodata Gazprom, Socar, sau chiar Lukoil care cam vrea sa scape de rafinaria din Ploiesti. Prefer sa platesc mai mult sau sa caut o alta benzinarie decat sa alimentez de pe lista de NU