News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

[TM] Iulius Town

Started by MHN, April 20, 2015, 09:16:24 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dorum


Cosminescu

Lucrarile la prima cladire de birouri din ansamblul Openville Timisoara sunt in linie dreapta:

http://www.tion.ro/lucrarile-la-prima-cladire-de-birouri-din-ansamblul-openville-timisoara-sunt-in-linie-dreapta/1725289

exteriorul e aproape gata :)

Ionut

^ Arata bine.



@Doru, poate ajungi in zona. Am vazut ca ai mai pus fotografii. :D

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Cosminescu

^ Sunt curios cum largesc la 4 benzi portiunea dintre Praktiker si OpenVille. Pe partea dreapta pare un teren privat delimtat de gardurile alea groaznice :)

elphax

depinde si de cum largesc pasajul. avand in vedere ca penitenciarul e foarte aproape de pasaj si de sosea
logic ar fi sa puna cate o banda pe fiecare parte. Dar in proiect au si trotuare si benzi de biciclete. plus ca au demolat constructia marcata cu X pe harta, deci posibil acolo sa largeasca mai mult
cu negru am trasat zona unde deja se face deja a doua banda, e partial asfaltata

Cosminescu

In harta modificata de tine, totul e clar. De la pasaj catre punctele cardinale am vazut deja cum fac. Mie nu mi-e clar intre Praktiker si Openville, partea aia... Ca pe dreapta e un teren ingradit, a fost acolo probabil o fabrica in trecut... Acum cred ca nu mai e nimic :) Nu stiu a cui e terenul. Daca e al Primariei, e clar... pot demola si extinde acolo drumul. Dar daca terenul e privat...?

elphax

se poate inghesui o banda acolo pana la gard doar daca se renunta la trotuar , sau macar jumatate de banda si lasa un trotuar f. ingust.
Daca vor mai mult trebuie sa mute si stalpii de electricitate. sa scoata plopii etc


proiectul initial nu   destul de clar, pare ca se va "taia" mai mult din cealalta parte, exact cum am zis mai sus, de asta demoleaza chestia aia. dar dispare si gardul - linia verde
Zona aia posibil sa faca parte din Openville, deci se va reamenaja oricum



Cosminescu

#53
Din nou ,e ff corect ce spui tu, dar se pare ca inca nu ne intelegem. Eu ma refer la partea dreapta a drumului cum mergi de la Praktiker spre Galeria 1.
Pe partea stanga, cred ca respectiva zona e a Iulius Mall si probabil acolo va fi ok sa largeasca drumul...
Nelamurirea mea e pe partea dreapta :) Deci peste drum de Iulius Mall , pe partea cu Galeria 1.

P.S: As pune si eu un screenshot din maps, dar din pacate imi sunt blocate site-urile de image upload aici la munca :(

elphax

uite aici



iti dau mesaj privat unde gasesti

Cosminescu

@elphax mersi de mesaj :)

Din ce vad in plansa postata de tine se pare ca respectiva "platforma industriala" va disparea cu totul si vom avea un nou drum de legatura care va merge oarecum paralel cu Demetriade si va iesi undeva in Bader?
Noul drum ar incepe undeva imediat dupa Gazprom?

E oarecum clar de aici... Daca dispare respectiva platforma atunci e clar suficient loc de largit drumul actual... Alaturi de noul drum care ar trebui construit prin actuala "curte" a platformei...

Cuneo

Openville Timisoara 1 noiembrie 2016 - 4K


Cosminescu

@Cuneo Multumim de filmare!

epuru


iuli

Au ceva progres la fundatie.  :o Dupa ce trec de cota 0 o sa aibe un avans sustinut. Bravo lor! Asta da management de proiect!  8)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog