News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[B] Ce-am mai vazut din mers in Bucuresti

Started by Ionut, September 22, 2011, 02:52:47 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

panzer

@MRS: Jandarmii i-ai vazut? Ieri lucrau cu jandarmii langa ei! N-am mai vazut astfel de "lucrare de infrastructura" inca!

MRS

^^^
Politia Locala S1, din cauza scandalului vecinului expropriat


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

dr4qul4

Azi s-a deschis MegaMall-ul din Pantelimon... Presimt ca va fi un mare fas... Urmeaza comcurenta lui -Veranda Obor la anul.... si Park Lane mall pe liviu rebreanu, la care se lucreaza in forta! Nu cred ca exagerez daca spun ca sunt minim 10 macarale de mare tonaj. Iar santierul este imens! Pacat ca acolo trebuia sa fie extins parcul IOR...

Cum imi permite timpul fac o sesiune de fotografiere a tuturor santierelor importante.  ;)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024


MRS

Incepe sa se contureze pe Sisesti/Ionescu de la Brad:


dar cum la noi unu' da cu sapa restu' priveste:



numarati voi... (hint: ala de munceste e ascuns dupa sprijinatorul de lopata cu tricou alb, in dreapta imaginii)


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

igorashu

Ei gândesc de 10 ori înainte să sape o dată :lol:
De curiozitate, pe la ce oră faci pozele de prinzi trafic? Trec cel puțin o dată pe săptămână pe Sisești și n-am avut parte de cozi.

MRS

Cat sunt in Ro si merg la HQ, in fiecare dimineata de luni pana vineri intre 7:45 si 09:00
Cozile se intind spre Ionescu de la Brad inca din zona asta
Extra: daca vii dinspre Jandarmeriei sunt cazuri in care pe "un verde" trec 1-2 masini


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

MRS

Cam asa arata Sisesti-ul dimineata


Iar spre 2cocosi cat vezi cu ochii...


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

igorashu

Mda, horror. Presupun că e din cauza lucrărilor la metrou care blochează Bucureștii Noi.

dr4qul4

NU numai!
ce vedeti e din cauza dezvoltarii zonei de Nord a orasului, fara o alternativa viabila de transport in comun.
Aceeasi coada o veti gasi si la intersectia DN1A X DNCB.

Pur si simplu s-au facut multe case/blocuri in zona sisesti-mogosoaia-buftea. Iar toti lucreaza in Bucuresti si se deplaseaza cu masina personala.

La pranz sau in weekend nu stai deloc la semafor!
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

panzer

Las ca se rezolva cu park & ride-ul de la capatul lui M4 :) Isi vor lasa romanii masinile acolo si vor schimba 3 metrouri ca sa ajunga in Pipera/Aurel Vlaicu! Sigur ca da.

Problemele centrului se vor rezolva cand M2 va fi prelungit in campurile de dupa DNCB unde sa va face un park & ride adevarat (legat f bine la DNCB, A3, DN1 si eventual aeroport): abia atunci nu va mai avea nimeni din suburbii nevoia sa intre de fiecare data cu masina in Bucuresti.

Pana atunci insa de vreo saptamana experimentam lucruri ciudate cu bariera de pe Petricani peste M800: sta f mult pana vine un tren (mi s-a intamplat sa stau si 20 minute cu bariera pusa si abia a trecut un tren). Cel mai stresant a fost insa cand am stat cu bariera pusa si n-a trecut nici un tren. Stie cineva ce s-a intamplat? Putem intreba pe undeva. Pana una alta mi-am golit memoria la telefon sa filmez cand se mai intampla!

Abia astept vacanta copiilor pentru ca nu se mai poate iesi prin Petricani/Pipera: e jale mai ales de cand s-au apucat sa sape si pe pipera si pe petricani (in pipera, nu sector 2). Pe alocuri pare ca lucreaza doar la conducte de apa pt ca astupa imediat ce termina cu conducta, in alte locuri pare ca lucreaza direct la largire: nu imi e f clar. Iarasi apelez la colegii poate este cineva mai informat.

MRS

@panzer: ambele, cel putin pe Iancu Nicolae si Pipera-Tunari (de la DNCB pana la rond)
insa cu viteza melcului in plimbare


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

stangabriel

La Sisesti/Ionescu de la Brad au ajuns cu compactarea in intersectie, de asemenea cu betonatul trotuarului.

Petricaniu e pe Jumate gata. Arata ok, au asternul 2 straturi de buna calitate imi pare, dar foarte subtiri.






panzer

Merci frumos.

Acum ca vad varianta finala pe Ionescu Sisesti cred si eu ca omul ala s-a atacat rau. Drumul deviaza din cauza parcarii Romatsa (nu putem sa deranjam o parcare nu-i asa?) si s-a gasit un proiectant sa faca 2.5 m de trotuar pana in casa omului. Puteau sa faca un trotuar mai mic de 1m, si sa ii lase omului casa in pace.

dr4qul4

@panzer, Romatsa are parcarea la 3m inaltime! daca daramau acolo trebuia facut zid de sprijin.
La partea cu trotuarul ai dreptate, dar la fel de adevarat e ca mai e destul loc pana la casa.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024