[B] Ce-am mai vazut din mers in Bucuresti

Started by Ionut, September 22, 2011, 02:52:47 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Tavi

Oamenii aceia care stau cuminti la coada s-ar descurca mai bine in 3-4 autobuze. Zic. Dar este prea comod in masina proprie si personala/sau pe firma ...  O:-)

Nu dati cu pietre doar vreau un transport in comun ca-n Viena  :)

dr4qul4

Se pare ca si la ora 8:30 traficul este tot dinspre centru inspre nord.... Pozele sunt dinspre Aviatiei inspre Unirii..


Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dr4qul4

#139
spre romana



spre universitate



spre unirii



ar fi de mentionat ca am facut doar 20 de minute intre Aviatiei si Cocor!!!
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Harry

Dezvoltatorul de clădiri ecologice de birouri Skanska a semnat un contract de închiriere cu retailerul francez Carrefour România pentru un spațiu de 6.850 mp în cea de-a doua clădire a Green Court Bucharest, situată în zona Floreasca – Barbu Văcărescu. Un magazin Carrefour Market va fi deschis în clădirea de birouri.

sursa


TibiV

#141
Stiti strada Grigore Moisil, care uneste Bdul. Lacul Tei cu Barbu Vacarescu?  Moisil este strada care continua de fapt strazile Lizeanu si Maica Domnului dupa intersectia cu Bdul. Lacul Tei, si care se continua cu strada Gh.Titeica care ajunge chiar in Vacarescu.

Ei bine, se pare ca va deveni cu sens unic dispre Barbu Vacarescu spre Lacul Tei.
Am trecut azi pe acolo si erau montate o multime de semne noi-noute, invelite insa in folii de plastic.
Eu mergeam dinspre Lacul Tei spre B.Vacarescu, asa ca am facut ochii mari cand mi-am dat seama ca in curan nu o sa mai pot face acel traseu. Iata dovezile....










Mama proștilor este mereu gravidă... :)

nirolf

Sunt de aproape un an semnele alea acolo. Nu e clar ce așteaptă, ceva cu locurile de parcare ale celor de pe Lacul Tei (modificările sunt mai multe în toată zona):

http://www.gandul.info/stiri/incepe-operatiunea-sens-unic-in-bucuresti-descarca-harta-noilor-strazi-cu-o-singura-directie-de-mers-13761485

În principiu sensurile unice sunt o idee bună și cred că sunt necesare în București, rămâne de văzut cât de bine vor fi implementate.

igorashu

Era şi cazul... strada aia e mai mult o parcare :( Prefer să o ocolesc pe străzile paralele, mult mai puţin aglomerate.

anacronox

o poza de la TNB de azi dimineata.
a se vedea "calitatea" executiei. au aparut deja pete pe fatzada.


dr4qul4

din seria "Fiind taran pe strazi parcam" :


pentru cine nu cunoaste zona..... sunt locuri de parcare chiar vizavi...dar sunt cu plata, 1,5 lei/ora

http://www.b365.ro/o-masina-parcata-pe-linia-de-tramvai-24-a-blocat-circulatia-in-zona-cismigiu_228234.html
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

Nu o fi din seria "Fiind blonda parcam unde nimeream" ?...  :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

MRS

Quote from: Mrs on May 12, 2014, 12:40:49 PM
...
La un an de cand am mentionat prima data despre lucrare, aceasta arata IDENTIC!! Bataia de joc continua
:bash: :bash: :bash:

Astazi:



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

dr4qul4

in sectorul 3 se toarna borduri suprainaltate si se mareste stratul vegetal. In cele mai multe locuri deasupra se pune doar gazon.
http://www.b365.ro/toate-spatiile-verzi-de-pe-marile-bulevarde-din-sectorul-3-reamenajate-pe-modelul-bd-unirii_229544.html

si arata foarte bine, in special gazonul de pe liniile de tramvai! Cel pus anul trecut pe Calea Vitan rezista fara probleme. Mai nou am vazut si pe Liviu Rebreanu, dar acesta ar avea nevoie de mai multe ingrijire:





Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

MRS



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...