[B] Ce-am mai vazut din mers in Bucuresti

Started by Ionut, September 22, 2011, 02:52:47 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

133 313

#255
In primul rand: https://flic.kr/s/aHskL6qchu

In al doilea... Numai la Bucuresti... Str. Plantelor radionii s-au innecat la mal. De la str. Traian la str. Mantuleasa mai este ciotul asta de 10 metri.











133 313


Pe str. Fantanica se planeaza ceva canivouri pentru cablarie electrica.


Si tot la capitolul electrica.

Mosilor, aproape de Hristo Botev.




Bonus: unde nu-i Netcity.





TibiV

#257
Pacat ca nu avem concurs foto... ;)



Asta este NetCity v16.10, nu ?.... :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

133 313

(44.431089, 26.120678) Intersectia Traian cu Labirint pana la intersectia Traian cu Calarasilor.
"Refacere" la lucrare Distrigaz.

Banii de asfalt probabil s-au dus in spaga data sa primeasca lucrarea...












Si tot la capitolul santuri (44.438908, 26.122921) intersectia Matei Voievod cu Popa Nan se lucreaza pe sensul spre Vatra Luminoasa, fiind o banda pe sens sensurile trec alternativ la voia intamplarii, inclusiv troleele... deci evitati zona. 

133 313

#259
(44.436953, 26.170446)
Fara introducere... Dar-ar Dumnezeu sa putem trece din Vergului in Basarabia prin benzinarie, ca sa scap de semaforul sufletului de la Vergului cu Morarilor!!!

































133 313

#260
Una cu dedicatie pentru Tibi.  :) Bd. Unirii, vi-s-vis de Biblioteca.















133 313

Partea 2.





De la Biblioteca spre Nerva Traian, pe partea marelui gropan betonat.



Cu irigatii si toate cele.







TibiV

Multumesc !

Arata foarte bine pe partea "marelui gropan betonat". In sfarsit arata bine...
O bila alba pentru nenea care merita o bila neagra pentru restul...

Adica pentru "placutele de pe trotuar", despre care nu vreau sa ma exprim... (chiar daca rezultatul este - pe moment - placut ochiului!...)
Stii bine ca pe forum nu sunt admise injuriile, nici macar la adresa primarilor de kko... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

133 313

La capitolul trafic guru... Pe unde sa nu mergeti azi. Si maine. Si... sapatamana asta.
Str. Eminescu, la iesirea la ASE. Sapaturi la gaze. Se circula preponderent pe 1 singura banda. Se circula intre ghilimele, corect este se sta.













Intersectia cu Polona.



133 313

Continuare. Sapaturi la tot pasul. Str. Fluierului.

Asfaltare str. Agricultori, zona Pache.





Str. Matei Voievod, zona intersectie cu Popa Nan, Pache si Austrului.







133 313

Continuarea.





Nu stiu cum se descurca troleibuzele...





Ceva sapaturi gasiti si pe langa Ikea Timpuri Noi (banda 1 ocupata).


133 313

Primaria sectorului 2 a dezvoltat o noua linie de mobilier urban si decoratiuni urbane conexe pentru zonele... defavorizate ale sectorului, precum str. Viitorului.  :)
Primele cuvinte care mi-au venit in minte au fost... "Cumpar europaleti, nonstop!"

GDPR


panzer


Ionut

Personal, paletii nu ma deranjeaza, insa vad in stanga imaginii acele anvelope pe post de ghiveci. OK, inteleg, reciclam, re-utilizam niste lucruri pe care le-am arunca si facem ceva dragut si trendy-flendy, hyppi style, gen. Pe mine ma irita vizual acele anvelope, imi dau o senzatie rustica (si nu in sensul bun).