News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[B] Magistrala M5 Drumul Taberei-Pantelimon

Started by Ionut, September 22, 2011, 02:29:08 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

Ionut

Mda, era cam inevitabil... of... Si mai nasol e deranjul de la suprafata care se va prelungi...

Wadan

#61
QuotePonta: Constructia liniei de metrou Universitate-Drumul Taberei continua cu fonduri B.E.I. si de la Guvern

Constructia liniei de metrou Universitate-Drumul Taberei va continua cu finantare asigurata din creditul Bancii Europene de Investitii si din fonduri guvernamentale, lucrarile nefiind oprite in acest moment, a declarat, luni, premierul Victor Ponta, dupa intalnirea cu presedintele Bancii Europene de Investitii, Werner Hoyer, relateaza Mediafax.

Sursa


Imi vine greu sa cred asa ceva, dar cine stie, poate chiar se intampla minuni :) ( din cate stiu lucrarile sunt deja oprite )

ciprebbe

Azi pe ProTv a fost un reportaj in care Copy paste urla in gura mare ca lucrarile continua la M5 ca BEIul le da banii si ca sunt fabulatii prin presa cu oprirea lucrarilor, iar cand ziaristii suna consultantul si intreaba situatia de azi 11.03.2013 acesta le zice clar si  tare ca lucrarile sunt oprite, ca muncitorii sunt in somaj si ca dotore ar trebui sa isi miste curu pe santier sa vada situatia exacta nu sa abereze la TV.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

hentz

Cateva de la Valea Ialomitei.Se lucra  in forta si galagie ca la balamuc.








Abc

#64
Excelente pozele, mulțumim!
Deci, chiar s-au reluat lucrările in Drumul Taberei?!
Se mai lucrează pe vreun șantier, din cele incepute?
Nu vreau trimiteri pe forumul dedicat , caci acolo vedem poze vechi... puse se pare, de către pozarul plătit de firmele care construiesc (sau ar trebui) metroul in Drumul Taberei ! Ceea ce nu e rau! Dar poze proaspete vedem numai aici, e clar!
Cum arata statia, cea care este si depou, parca?

hentz

Aici am pozat numai depoul (remiza),la statie era miscare slaba ,si oricum mare lucru nu se vede ,poate s-au mutat cu lucrarile in subteran.
Este o problema cu pozatul ,datorita suprafetelor mari pe care se lucreaza nu poti avea o poza de ansamblu de la sol.Cand am ceva mai mult timp o sa incerc sa urc intr-un bloc,de unde se poate vedea mult mai bine.

anacronox

#66
esti cumva budrom de pe metrouusor?

Abc

Quote from: hentz on May 10, 2013, 05:11:14 PM
Aici am pozat numai depoul (remiza),la statie era miscare slaba ,si oricum mare lucru nu se vede ,poate s-au mutat cu lucrarile in subteran.
Este o problema cu pozatul ,datorita suprafetelor mari pe care se lucreaza nu poti avea o poza de ansamblu de la sol.Cand am ceva mai mult timp o sa incerc sa urc intr-un bloc,de unde se poate vedea mult mai bine.

Asteptam poze de la înălțime, ai dreptate cu pozatul unei lucrari atat de ample.
Multumim.
:D

Ionut

Quote from: anacronox on May 10, 2013, 05:22:14 PM
esti cumva budrom de pe metrouusor?

Evident ca el e, va primi ban in curand probabil.

hentz


Earthchild


hentz

Eu nu ma simt ,probabil la @ABC se refera,si ca fapr divers sa stiti ca budrom a fost si aici.

hentz


Ionut

Pana la urma s-au reluat lucrarile? Stie cineva exact? :cheers:

hentz

Am evitat sa iti raspund ieri,nici eu nu stiu prea bine.
Din punctul meu de vedere ,lucrarile nu s-au oprit niciodata,la statii si la depou nu au disparut muncitorii.Poate lucreaza din rezerva de bani.
Focul discutiei era despre TBM-uri ,daca le da drumul sau nu,cred ca nu este foarte simplu sa le blochezi in subteran pe motiv de fonduri epuizate.