Author Topic: [CT] Cazino Constanta  (Read 24776 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Harry

• Knight
  • Legend
  • *
    • URBAN CONSTANTA
Re: [CT] Cazino Constanta
« Reply #30 on: July 07, 2017, 08:37:52 PM »
Pe 05.07.2017 a fost depusa o noua contestatie la Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor prin care se solicita obligarea C.N.I. la anularea adresei prin care oferta contestatoarei a fost declarata necastigatoare, la anularea adresei prin care Euras a fost desemnata castigatoare si la reevaluarea ofertei contestatoarei.

Harry

• Knight
  • Legend
  • *
    • URBAN CONSTANTA
« Reply #31 on: August 24, 2017, 11:18:32 PM »
Curtea de Apel București s-a pronunțat în litigiul privind achiziția publică a lucrărilor de reabilitare a cazinoului din Constanța, procedură aflată la a treia licitație.
În ciuda eforturilor depuse de CNI, contestațiile multiple au condus la întârzieri în adjudecarea licitației, contractul neputând fi încheiat până la această dată.

Harry

• Knight
  • Legend
  • *
    • URBAN CONSTANTA
« Reply #32 on: October 23, 2017, 10:47:17 AM »
Compania Nationala de Investitii a hotarat anularea licitatiei pentru restaurarea Cazinoului. Euromateria a contestat aceasta decizie la CNSC.

Harry

• Knight
  • Legend
  • *
    • URBAN CONSTANTA
« Reply #33 on: November 21, 2017, 10:54:36 AM »
Dupa ce licitatia pentru reabilitarea Cazinoului a fost anulata, am putea asista la o noua licitatie pentru restaurarea celebrului edificiu.

Aceasta situatia a aparut in urma deciziei CNSC - Consiliul Nationala de Solutionare a Contestatiilor care a respins  contestatiile depuse de Euromateria si Euras in contradictoriu cu Compania Nationala de Investitii - CNI.