News:

.

Main Menu

[B] Retail

Started by DanCld, September 04, 2014, 09:28:46 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Harry


dr4qul4

Park Lake s-a deschis la 1 Septembrie. Mai sunt magazine care nu s-au deschis nici acum si in primele zile era multa mizerie. Dar incepe sa arate bine. Promit ca voi face mai multe poze. momentan am pus 2 la "din mers" . A mai pus si colegul 133313.

Dar pana atunci, cateva poze de pe santierul Veranda Obor Mall (zona aceea are un potential imens de dezvoltare):








Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dr4qul4









Aici se pare ca au lasat si ei ceva loc intre trotuar si strada, probabil pentru a largi Strada Ziduri Mosi


Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dr4qul4

#19
Si trotuarul pe partea cu Veranda pare ca se surpa. Cu siguranta vor reface zona, fiind exact in intrarea lor:


Pe partea cu Piata Obor avem stalpi noi de iluminat, retrasi cu 2 m fata de cei vechi!


Acelasi lucru si in fata Pietei Obor:


Ei tintesc 29 Octombrie, dar eu cred ca vor intarzia cateva zile. Mai sunt multe finisaje de facut!
Dar se lucreaza sustinut (am numarat 7 buldo-excavatoare de diferite marimi)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

cezar-mario2012



Nu se surpă trotuarul, el va fi mutat. Alta este problema, nivelul lor este mai jos decât al străzi. 


133 313

Inca.



























Aici clar e o banda pentru stanga. Speram ca va fi mai bine... cu temporizare dedicata pentru stanga va fi...









Hidrant cu prize. Muahahaha! Ce umoristic...


133 313

Avans la Veranda.
Au intrat cu lucrarile si in dreptul pietei. Momentan, intins sfoara de aliniament pentru borduri.



Au intins sustinerile noi pentru catenara.








































133 313

Veranda, o lucrare pe repede inainte. S-a montat noua catenara a tramvaiului.
Eee... alta viata!



Dar bizonii n-au disparut, stau la panda tot timpul.

Tramvaiul e mutat, erau si unii cu fibra optica la mutat... sa vedem iluminatul cand se muta...

Cupru nou, ce frumos este.













133 313

Partea 2.











Apare iluminatul particular.










133 313

Hai ca am intrat in ritm.  :) Fara numar de la Veranda.
A inceput de ieri sa cada... cate-un gard.









Trotuarul vechi e pa! Nu mai exista.






133 313

Partea 2.








Pe partea pietei... mai lent.







133 313

Partea 3.





Stalpisori pentru semafoare.

Iluminatul public e indaratnit sa se relocheze... singur. Iluminatul privat e tzais.