News:

.

Main Menu

Cum ajung din A în B?

Started by dr4qul4, August 11, 2014, 01:57:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ashbird

pana vineri ... poate se mai topeste.
Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

raducj

salut,

pentru un drum Timisoara - Barlad, ce recomandati?
pana la Brasov e destul de clar (A1 - Faget - Deva - A1 (Sibiu) - Fagaras - Brasov - Tg. Secuiesc - ...?
De la Targu Secuiesc ar fi 2 variante: 1. Onesti - Podu Turcului - Barlad (asta il da si pe g. maps)
2. Tg Secuiesc - DN 2D - Tisita - Tecuci - Barlad.


dumbravaandrei

Tg Secuiesc -> Tinoasa ->Gresu (DN 2D)->Focsani->Tisita->Tecuci->Barlad (faci cam 3h - 3h jumatate din Brasov pe traseul asta).
Nu merge pe la Podul Turcului ca o sa iti rupi masina pe coclaurii aia.

voicul

Pentru Deva - Nadlac, cum e mai bine, pe A1 sau DN7?

De fapt intrebarea ar fi s-a eliberat DN7 dupa ultima deschidere pe A1.

dumbravaandrei

pentru automobil A1 fara discutii si remuscari.

nokia_6260

Speram sa se mai deschida ceva pana in aug.17.Nu am mai fost de 2 ani acasa si pana acum veneam din Germania pe la Oradea pana la Bacau.Acolo locuiesc parintii mei.Am intrebat pentru ca mai toate site-urile imi indica sa vin prin Nadlac si Sibiu spre Bacau. Sau varianta Kassel spre Dresda apoi toata Polonia pana la est pana la ucrainieni spre Lvov si apoi spre Cernauti si de acolo se stie.

Sunt un tip curios din fire, insa nu as vrea sa circul prin Ucraina. Din ce am citit pe net infrastructura pe acolo e catastrofala plus controale la sange la granita,deci nu ar merita cei aproape 350 km mai putin dus intors la care s-ar adauga bineinteles si vreo 110-120 l de benzina mai ieftina.

Felicitari pentru site si pentru implicarea unor oameni ca voi in a arata cum se dezvolta infrastructura in Romania si ce probleme implica. Am sa va urmaresc mai des si poate ma implic si eu cu vreo parere pe ici pe colo, pe unde ma mai pricep.

Va salut.

dr4qul4

Nu stiu cum e la ucrainieni, dar eu nu m-as baga pe acolo. Poate daca te opreai in Suceava.
Dar asa nu are rost. Mai poti prinde si control la vama sau doamne fereste de vreun incident pe acolo.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Allex

Bacau-Budapesta cu masina mica se face pe Brasov-Sibiu-Nadlac. Nu se merita altfel. Iar legat de Ucraina, a venit fratele meu acum 6 luni prin Polonia-Ucraina-Suceava-Bacau si s-a jurat ca nu mai calca pe ruta aia. Deci iti recomand si eu ca si site-urile pe care le-ai vizitat sa vii prin Sibiu.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

ovicor

Maine, vineri, fiica-mea pleaca de la Cluj la Bucuresti, via Sibiu (obligatoriu) . Intrebari ar fi cum arata A1 Cunta- Saliste si  Sibiu -> Pitesti -> Bucuresti ? Ora de sosire - plecare Sibiu 13:00.

pasadia

A1, Saliste - Cunta, e cat se poate de ok, incetati cu spaima asta - nu se rupe brusc nimic, doar aluneca lent fara a afecta inca asfaltul.

In rest e de presupus ca aglomeratia va fi pe contrasens, vinerea mai mult se pleaca din Bucuresti. Dar pe vremea asta cel mai i important e sa aveti cauciucuri de iarna.

ovicor

Merci, @Pasadia, ma refeream pe Cunta - Saliste la acele denivelari. Dupa Sibiu ma interesau problemele recente, eventual produse de ninsoare. Poate a trecut cineva ieri / trece azi .

pasadia

 Km 286 adica? E rezolvat de vreo luna, e ok.

rcata20

Am si eu o intrebare. Care ar fi cel mai bun drum din brasov la curtea de arges?

pasadia

Cel mai bun ar fi prin Fundata -Campulung - Pitesti - Curtea de Arges. Cel mai scurt prin Campulung - Domnesti - Curtea de Arges, dar ma indoiesc ca e bun (eu n-am mai fost de vreo 4 ani peacolo).

drrond7

Am si eu o intrebare (mai ales ptr. bucurestenii ce merg mai des prin zonele respective...). Miercuri vreau sa tranzitez Bucurestiul dinspre A1 spre A2. Voi ajunge in jurul orei 18:00. Ce ar trebui sa folosesc: Centura Nord, Centura Sud, sau prin oras (Militari, Cheiul Dambovitei, etc.)
Multumesc!
Carpe Diem!