BIAS 2014-2018

Started by iuli, June 18, 2014, 09:25:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

iuli

Agenda evenimentului Bucharest International Air Show & General Aviation Exhibition – BIAS 2014 se va desfăşura în data de 21 iunie 2014, pe Aeroportul Internaţional Bucureşti Băneasa-Aurel Vlaicu. Intrarea publicului este liberă. Accesul se face prin ROMAERO.

Locurile de parcare sunt strict limitate. Recomandăm folosirea mijloacelor de transport în comun. Spectacolul aerian cuprinde 2 secţiuni principale de evoluţii aeriene:

Sâmbătă, 21 iunie I:
Accesul publicului se face începând cu ora 8:00
Parada care reuneste elita acrobatiei aeriene mondiale la BIAS 2014 se deschide, sâmbătă, 21 iunie, la ora 09:30, cu un survol al Fortelor Aeriene Române. Aeroclubul României va prelua stafeta pentru 30 de minute, pentru a o preda echipei Air Bandits. Luca Bertossio si Flying Bulls sunt deja nume familiare pentru iubitorii de BIAS, iar Baltic Bees revin în fortă, încălzind publicul pentru Aeroclub Galeb, aflati pentru prima dată la Bucuresti. Jurgis Kairys nu avea cum să lipsească din prima parte a programului, ce va fi încheiat simetric cu exercitiile Fortelor Aeriene Române.
Festivitate de premiere a echipelor de acrobaţie
Sesiune de autografe

Sâmbătă, 21 iunie: II
După un repiro necesar atât performerilor, cât si publicului, programul va fi reluat la ora 18:00, când maestrii zborului se vor întoarce pentru atât de asteptatul zbor în crepuscul, apoteotic si exploziv.
Publicul va fi tinut în priză până în ultima secundă a evenimentului de concertul sustinut, începând cu ora 22:00, de Cristi Minculescu&Nuţu Olteanu Supergrup.

http://bias.aero/
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

anacronox

Voi fi la datorie. Obiectivele pregatite si cardurile de memorie eliberate

anacronox

Camerele si obiectivele aunt pregatite. Sa inceapa BIAS!

anacronox

foarte bine organizat BIAS anul acesta. RoAF au fost la inaltime. la fel si aeroclubul Romaniei si invitatii speciali.
pregatesc pozele

dr4qul4

nici spectatorii nu s-au lasat asteptati. intre 80000 si 100000 de persoane! a fost plin!

iar finalul a fost incendiar :)  pacat ca a fost ieri concertul
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

anacronox


anacronox

partea a doua















bonus:

emirates a380 above otopeni


anacronox


anacronox


anacronox


dr4qul4

eu am fost de la 18:00. Finalul a fost incendiar:


  + in album gasiti si un filmulet cu una din explozii
Cateva poze mai interesante (restul le gasiti in album):
























https://plus.google.com/u/0/photos/110845083323249341788/albums/6027851827681866993


PS. Scuzati calitatea pozelor, DSLR-ul meu antic nu se paote compara cu tunurile prezente:
asta cred ca a pozat si pilotul din a380-ul prins de anacrox :)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

ashbird

am prins si eu din masina simularea atacului aerian.. frumos..  se oprisera oamenii pe DN1 pe partea dreapta sa priveasca spectacolul
Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

iuli



Formation flight with Romanian Airclub at Baneasa International Air Show - BIAS 2014.

Sursa: airliners.net
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

ashbird

Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

Ionut

:king:



E oficial! Eurofighter Typhoon Royal Air Force va participa la ‪‎BIAS2015‬!