News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

[B] Pasajul Piata Sudului

Started by Ionut, September 21, 2011, 01:07:38 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Dominik

TibiV multumim pt imagini si dedicatie pt santierele din Bucuresti +1  :cheers:
You're in Steelers Country

TibiV

Cuiva totusi nu i-a placut reportajul, caci mi-a dat dislike...
Sa-i fie de bine ! ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AFC

^+1 Tibi si nu-ți face sânge rău, sunt ceva personaje pe forum. Eu iau dislike si când nu postez.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

nenea_hartia

Nu știu dacă ajută, dar ți-am dat eu Like! :). Mulțumesc mult pentru fotoreportaj!

adiarc

Multumesc de reportaj  Tibi ...ma amuza intotdeauna cand scrii acces PP4 Cimitir.   :lol:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

TibiV

Quote from: TibiV on June 10, 2017, 10:42:17 PM
Iar langa sine...

Oh, da !....


BREAKING NEWS !!!!

In seara asta la ora 20.45 primele doua "pachete" de rigole metalice (cele fara ambalajul din folie de plastic din cele trei pozate sambata de mine) erau aproape disparute.

Nu stiu despre nimic despre rampa de iesire Vacaresti, dar pe rampa de intrare Vacaresti rigolele erau instalate in sant pe o distanta de 6-7 metri inainte de pe pasaj - se pare ca le instaleaza de jos (din pasaj) in sus (spre capatul rampelor).
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Tavi

^Sper ca le-au si montat si nu au disparut din cauza ... "Magnetilor"  :lol:

TibiV

Le-au montat...
Dovada "capturata" in seara asta.

Se pare ca in pasaj ies mai bine pozele seara, cand diferenta de lumina dintre "afara" si "inauntru" nu este atat de mare.

Detaliu...


Plus doua poze puse pe userul realistul pe MU....
Au inceput "carosarea" lifturilor... ;)
PP4 cimitir




La PP4 Secuilor au "carosat" doar pe jumatate din inaltime....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

Arata... oribil
Parerea mea..

TibiV

Pai...

Vorbim despre PP4 "acces cimitir" ?!....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

MRS

Structura poate fi temporara, nu arata de ''la gata''
Vezi alte lifturi exterioare (metrou) Bucuresti:
Piata Romana
Aparatorii Patriei
sau chiar Piata Sudului



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

TibiV

La semaforul de la Secuilor s-a blocat complet accesul pe banda 1 chiar pana in trecerea de pietoni. S-a eliminat "evazarea" care permitea masinilor sa se aseze pe doua randuri la semafor.
Adica acesta evazare:
Quote from: TibiV on June 10, 2017, 10:37:44 PM
Loganul albastru a venit prin pasaj si s-a bagat pe banda 1, sa faca dreapta pe Secuilor...

Acum manevra facuta de Loganul albastru este imposibila, inainte de trecerea de pietoni banda 1 de iesire din pasaj este complet inchisa.

Rezultatul este ca acum se sta in pasaj pe sensul Vacaresti-Nitu Vasile.
In seara asta la ora 22, coada la rampa de intrarea Vacaresti incepea inainte de rampa propriu-zisa...

... dar asta mi-a dat ocazia sa vad ca s-au reaprovizionat cu noi stive de "rigole"  metalice....

Pe rampa de intrare Vacaresti au instalat rigolele pe mai mult de jumatate din rampa, dar nu am putut face nici o poza decenta deoarece pe lumina slaba telefonul isi face foarte greu auto-reglajele....
Dar am reusit sa fac "un interior" decent la urmatoarea "oprire" in pasaj. Unde o fi alucobondul ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Quote from: TibiV on June 15, 2017, 11:56:56 PM
La semaforul de la Secuilor s-a blocat complet accesul pe banda 1 chiar pana in trecerea de pietoni. S-a eliminat "evazarea" care permitea masinilor sa se aseze pe doua randuri la semafor.
Despre asta este vorba:


Poza face parte din reportajul realizat astazi de userul misterr pe MU.
Iau doar cateva poze...
Prima este de la PP3... Nu inteleg ce naiba fac... Cu 3 zile in urma doar carotasera, acum taie parapetele...


In zona viitorului giratoriu central se vad zidurile de sprijin care vor "tine" terasamentul sinelor de tramvai....






Rigolele metalice sunt instalate integral pe rampa de intrare Vacaresti

Dar probabil mai au de lucru pe rampa de iesire. pentru ca rigole mai au...


Tot reportajul il puteti vedea aici:  https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=244&t=3993&p=242232#p242229
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

vasile

#1138











































GDPR

Se consuma bine, nu inteleg insa ce cauta petul de apa acolo.  :) Hai noroc!  :drunk: