[CT] Bulevardul Mamaia Nord

Started by Harry, April 14, 2014, 12:03:54 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Harry

lucrarile sunt sistate din lipsa de fonduri, incompetenta primariei navodari isi spune iar cuvantul

Harry

Vesti bune atat pentru constanteni cat si pentru navodareni. Astazi, in urma intalnirii cu constructorul, viceprimarul orasului Navodari, Florin Chelaru a declarat ca incepand de maine se va relua lucrul pe santierul de largire a bulevardului Mamaia Nord.

Tavi

De unde a facut rost? ... ca parca n-avea ...

Harry

Dupa ce au fost rezolvate probleme cu operatorul de energie electrica si lucrarile au fost reluate, viceprimarul orasului Navodari Florin Chelaru a declarat ca in functie de temperatura, in cursul acestei luni ar putea fi demarat procesul de asfaltare a carosabilului.


Harry

Sambata am fost sa vad stadiul lucrarilor de largire a bulevardului Mamaia Nord, pe tronsonul Summerland - Hanul Piratilor.
Desi pe santierele private din statiune era un furnicar de muncitori chiar daca era sambata, nu acelasi lucru se poate spune despre santierul bulevardului, unde nu era nici tipenie de muncitori.
Din pacate lucrarile sunt departe de a fi finalizate. S-au mai montat cateva borduri si s-a turnat un fel de zgura si cam atat.  Si la cum se prezinta lucrurile nici o sansa ca santierul sa fie terminat pana la 1 mai.















Harry


Harry

Vesti partia bune pentru soferi. De ce spunem partial bune. Momentan se asfalteaza doar un sens de mers. Insa daca in doua saptamani ENEL nu va muta stalpii din mijlocul drumului, lucrarile de asfaltare vor fi sistate.









Harry


dr4qul4

@Harry, ce e cu giratoriile alea? Am trecut saptamana trecuta pe acolo si cu o masina mica abia se pot aborda la 30 km/h. Un camion nu are nici o sansa sa-si pastreze banda.

Loc aveau destul, doar ei stiu ce a fost in capul lor.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Harry

Primaria orasului Navodari a lansat licitatia pentru LUCRARI SUPLIMENTARE - TALUZARE (ZIDURI DE SPRIJIN) AFERENTE PROIECTULUI ,,IMBUNATATIREA ACCESULUI INTRE MUNICIPIUL CONSTANTA SI PLATFORMA INDUSTRIALA NAVODARI PRIN LARGIREA SI MODERNIZAREA BULEVARDULUI MAMAIA – NAVODARI", COD SMIS 37 600.

Obiectul contractului:
Datorita instabilitatii taluzului riveran Bulevardului Mamaia Nord, se vor executa urmatoarele lucrari de sprijinire si evacuare a apelor pluviale de pe taluzul de rambleu a drumului proiectat initial:
- zid de sprijin de la km 3+390 la km 3+470;
- zid de sprijin din beton armat de la km 3+860 la km 3+900;
- zid de sprijin din beton armat de la km 3+980 la km 4+010;
- zid de sprijin din beton armat de la km 4+290 la km 4+310;
- rigola ranforsata din beton armat;
- alte lucrari.

Valoare estimata: 965.324 RON + TVA.

Deschiderea ofertelor: 09.09.2015.

Harry

BATAIE DE JOC!!!! DRAGNEA SA ISI IA TEL DRUMUL SI SA SI-L BAGE IN C*R! DE 2 ANI SE CACANE LA O LUCRARE CARE NU ARE DE CE SA DUREZE MAI MULT DE 6 LUNI!  >:(

La dracu in mai putin de 6 luni Astaldi au mutat dealul de la Cernavoda si astia nu-s in stare sa largeasca un drum drept  :bash:














Harry


Harry


TibiV

Super reportaj, Harry !...

Şi nu mai "exagera". Sunt cel puţin două giratorii cu asfalt ! :lol:
Dacă erau toate, tu ce mai pozai la anul ? :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AFC

Am fost weekend-ul asta prin Mamaia si am facut niste poze la un drum spre si dinspre Navodari. In sfarsit( odata cu sfarsitul sezonului  >:() se apropie de finalizare. Mai sunt portiuni scurte nefinisate in preajma giratoriilor, in rest avem trotuare + piste de biciclete stg/dr pe toata lungimea, un soi de mini parapete NJ( interesant )vopsiti alb/rosu, giratoriile aproape la gata- toate acelasi model( vezi foto) si se pregatesc spatiile verzi dintre trotuare si sosea. N-am putut sa-mi dau seama daca asfaltul e la uzura, dar cred ca da si urmeaza numai marcajele definitive.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell