News:

.

Main Menu

Ghiceste calea ferata

Started by alinuttt, April 11, 2014, 09:46:09 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alinuttt

Cum la nivel rutier avem "Ghiceste drumul?", de ce sa nu avem si la nivel feroviar acest topic distractiv?

REGULI. Un membru al forumului posteaza o fotografie cu infrastructura feroviara, cu o gara sau o halta din Romania sau din alta tara. Cel care ghiceste posteaza o noua poza intr-un interval de 24 h sau preda stafeta celorlalti.
                                          SUCCES!!!!                     SUCCES!!!!!!!                                SUCCES!!!

dr4qul4

pai si nu pui nimic?

btw, doar gari feroviare?

Pot fi si de metrou ? dar aero-gari :)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

Am schimbat eu topicul pentru ca:

1. Nu e niciun concurs. Daca ar fi concurs Alin ar da cate o bere sau un Jack pentru fiecare raspuns corect. Si nu cred ca-l tine. Daca-l tine, OK, sa ne spuna.
2. Daca tot facem echivalentul topicului "Ghiceste drumul", atunci sa fie "Ghiceste calea ferata".

Hai sa punem orice tine de calea ferata: poze din tren, poze cu infrastructura de cale ferata, gari, halte, ce-o fi. :) Poate incepe oricine. Bun topic, si-asa nu multi sunt pasionati de trenuri pe-aici.

frunzaverde

Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

ashbird

Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

Ionut

Gara de Nord Bucuresti? Esti sigur? :) Poate doar daca intre timp au renovat diverse. Ultima data cand am fost pe-acolo nu arata asa. Nu este in tara.

alinuttt

#6
Dupa cum arata vagoanele din dreapta pozei e Ungaria.Asa infastructura si peroane nu are Gara de Nord stai linistit.:)Eventual Arad pste vreo 3 ani:)).

ashbird

nu am zis din ce tara :P  still a man can dream :)
Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

alinuttt

Deci e Ungaria sau nu?Daca e ungaria nu stiu ce oras e....

frunzaverde

Quote from: alinuttt on April 13, 2014, 02:11:55 PM
Deci e Ungaria sau nu?Daca e ungaria nu stiu ce oras e....

Nu e Ungaria, nici Romania. Indiciu un pic mai tarziu.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

niculaae

Ar putea fi din Turcia? Statia Alsancak? Varianta reconditionata a asteia?

frunzaverde

#11
Nu e din Turcia.

Indiciu 1: Vehiculele de mai jos sunt cele mai comune modele de material rulant (locomotiva + vagoane) care deservesc gara.



Indiciu 2: Ecartament normal, deci nu Rusia/CSI.

Indiciu 3: Cutia de aluminiu din stanga-jos contine nisip.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

alinuttt


Ionut

E sigur Europa. Si e o tara super civilizata daca au nisip in acele cutii. Franta sau Scandinavia, Suedia sau Finlanda. Nu cred ca e Norvegia. Daca ma uit mai bine nu poate fi Franta. Cat sunt ei de francezi, e foarte mizerie in garile franceze. Deci eu votez pentru Suedia sau Finlanda. Sau Austria. Si in Austria mai e asa curat pe strazi si prin gari. Dar nu cred ca e Austria.

alinuttt

Ar putea fi Austria, dar acolo OBB e la putere. Eu zic Franta sau Olanda.